INEA S.A.

Spółka INEA S.A. jest największym alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym w Wielkopolsce,
który świadczy zaawansowane usługi telekomunikacyjne w oparciu o sieci światłowodowe, w tym sieci NGN (New Generation Network) oraz szerokopasmową sieć bezprzewodową w technologii WiMAX w najnowszym standardzie IEEE 802.16e.

Szeroki zasięg Operatora w Wielkopolsce

Zgodnie z danymi przedstawianymi przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej INEA jest jedną z czterech największych sieci kablowych w kraju. Z naszych usług korzysta blisko 200 tys. gospodarstw domowych, przedsiębiorstw, wielkopolskich szkół i urzędów. W zasięgu INEA jest ponad 360.000 gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Sieć kablowa INEA jest obecna w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej oraz m.in. we Wrześni, Koninie, Kole, Turku, Słupcy, Grodzisku Wlkp., Wolsztynie, Swarzędzu, Śremie, Kórniku, Murowanej Goślinie, Nowym Tomyślu i Gnieźnie. Zasięg sieci WiMAX to m.in. Poznań, Konin, Gnieźno, Leszno, Grodzisk Wlkp. Szczegółowe informacje można sprawdzić tutaj.

 

Plan połączenia spółek INEA S.A. i INOTEL S.A.

 

Jesteś naszym Abonentem? Ta wiadomość jest dla Ciebie 

 

INEA S.A., ul. Klaudyny Potockiej 25, 60-211 Poznań

wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000056936, której dokumentacja przechowywana jest przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS; NIP 779-10-02-618; kapitał zakładowy w wysokości 679.600,00 zł, w całości wpłacony, Nr rejestrowy GIOŚ: E0011196WZBW.