Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


17 listopada 2023

Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.

INEA od blisko 30 lat funkcjonuje na rynku kojarząc się z najlepszymi usługami światłowodowymi. Firma od dłuższego czasu informowała, że ma ambicje aby stać się ogólnopolskim dostawcą usług. Ważnym punktem na drodze wzrostu INEA było rozpoczęcie świadczenia usług poza Wielkopolską. A następnie rozpoczęcie i konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. We wrześniu br. INEA oficjalnie przystąpiła do aktywnej sprzedaży usług na sieciach operatora Światłowód Inwestycje, był to kolejny ważny moment, w którym poszerzyła zasięg swoich usług o kolejne 1,5 mln gospodarstw domowych.

- To zdecydowanie przełomowy rok w historii INEA, plany do realizacji których dążyliśmy stały się rzeczywistością – INEA stała się marką ogólnopolską, obejmując swoimi usługami teren całego kraju. Wszyscy wyczekiwaliśmy tego momentu. Od początku widzieliśmy dokąd zmierzamy i nie zatrzymaliśmy się nawet na chwilę, pomimo wielu wyzwań, zarówno technicznych jak i organizacyjnych. Jestem z tego bardzo dumny i dziękuję, wszystkim którzy swoją wiedzą i doświadczeniem przyczynili się do realizacji tego bezkompromisowego celu. Nie pozostało nam nic innego jak wyczekiwać kolejnych aktywnych klientów, którzy od teraz mają możliwość przekonania się o niezawodnej jakości naszych produktów i usług na terenie całego kraju. – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o. 

Przeczytaj także

  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
  • 24 sierpnia 2022

    INEA SIMRACING – zmagania dla wszystkich miłośników gier wyścigowych

    INEA od lat stawia na szybki, symetryczny Internet. Dlatego też jej oferta usług jest często wybierana przez graczy, dla których ważna jest przede wszystkim szybkość i stabilność łącza, jaką daje Internet światłowodowy. Teraz dostawca rozpoczyna akcję skierowaną do wszystkich fanów gier wyścigowych – INEA SIMRACING.
Chat