Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. 

Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


12 stycznia 2022

INEA DOSTAWCĄ NAJSZYBSZEGO INTERNETU DOMOWEGO W POLSCE

Stabilny, szybki i przede wszystkim symetryczny Internet to dziś konieczność. Dlatego strategicznym celem INEA jest docieranie z usługami światłowodowymi do jak największej liczby klientów. Operator świadczy usługi w oparciu o najnowocześniejsze technologie światłowodowe, oferując najszybszy w Polsce, symetryczny Internet. Efektem konsekwentnej strategii operatora jest zwycięstwo w rankingu dostawców najszybszego Internetu domowego w Polsce według Speedtest.pl.

INEA zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu dostawców najszybszego Internetu domowego Speedtest.pl w 2021 roku i uzyskała wynik pobierania danych na poziomie 170,7 Mb/s oraz bardzo dobry wynik wysyłania: 163,6 Mb/s. Ten ostatni pokazuje, jak duże znaczenie ma obecnie wybór usług symetrycznych. Dzięki nim klienci INEA mogą być pewni niezawodności i najwyższego standardu nie tylko odbierania, ale też wysyłania danych, co jest szczególnie ważne w zestawieniu z aktualnymi cyfrowymi wyzwaniami, takimi jak praca czy nauka zdalna. INEA stawia nie tylko na usługi światłowodowe, ale też zwiększanie zasięgu świadczenia swoich usług. Obecnie dociera z nimi już do mieszkańców wybranych obszarów w 8 województwach w Polsce.

INEA zajęła także drugie miejsce w rankingu światłowodowym organizowanym przez Speedtest.pl, osiągając wynik pobierania na poziomie 195,5 Mb/s oraz równie znaczącym wynikiem wysyłania: 201,5 Mb/s, potwierdzającym jak ważną rolę pełni obecnie Internet symetryczny.

- W INEA od lat stawiamy na dwie podstawowe kwestie: świadczenie najwyższej jakości usług w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Zwycięstwo w rankingu Speedtest.pl jest potwierdzeniem słuszności przyjętej strategii i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Cieszę się, że najlepsze rozwiązania i usługi, jakie oferuje INEA, mogą być świadczone już w 8 województwach w kraju, bo naszym celem jest rosnąca liczba osób, które mogą bez ograniczeń korzystać z szybkiego Internetu światłowodowego do pracy, nauki czy rozrywki – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Tegoroczne zwycięstwo INEA jest piątym z rzędu zwycięstwem w rankingu rocznym Speedtest.pl – wcześniej przez 4 lata z rzędu operator święcił triumfy w rankingu ogólnym.

Przeczytaj także

  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
  • 24 sierpnia 2022

    INEA SIMRACING – zmagania dla wszystkich miłośników gier wyścigowych

    INEA od lat stawia na szybki, symetryczny Internet. Dlatego też jej oferta usług jest często wybierana przez graczy, dla których ważna jest przede wszystkim szybkość i stabilność łącza, jaką daje Internet światłowodowy. Teraz dostawca rozpoczyna akcję skierowaną do wszystkich fanów gier wyścigowych – INEA SIMRACING.
Chat