Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


22 stycznia 2021

INEA DOSTAWCĄ NAJSZYBSZEGO INTERNETU W POLSCE W 2020 ROKU

Oferta oparta o symetryczny światłowód o wysokich przepustowościach, usługi świadczone z wykorzystaniem najlepszych technologii, testowanie nowych rozwiązań we współpracy ze światowymi partnerami. INEA nie zwalnia tempa i konsekwentnie realizuje strategię „dobrzy ludzie od Internetu”. Efektem wszystkich tych działań jest czwarte z rzędu zwycięstwo w ogólnym rankingu Speedtest.pl.


W ramach strategii „Dobrzy ludzie od Internetu” INEA koncentruje się na tym, aby oferować szybki Internet światłowodowy jak największej liczbie klientów. Działania te dotyczą wielu aspektów i realizowane są przez operatora od kilku lat. Przekładają się one na ofertę produktową, dostarczanie usług w oparciu o technologię światłowodową czy nieustanne testowanie nowych rozwiązań i przesuwanie granic. Między innymi od 2016 roku w ofercie INEA dostępny jest Internet 1Gb/s, a od 2018 r. wszystkie przepustowości są symetryczne. Ponadto, od 2018r. INEA oferuje klientom indywidualnym Internet symetryczny 10Gb, a w 2020r. jako pierwsza w Europie we współpracy z Nokią testowała technologię 25G PON.


Efektem tych działań jest czwarte z rzędu zwycięstwo INEA w rocznym rankingu ogólnym Speedtest.pl z wynikiem pobierania danych 144,8Mb/s oraz bezkonkurencyjnym wynikiem wysyłania 145,5Mb/s. INEA jest także liderem rankingu światłowodowego Speedtest.pl z wynikiem pobierania danych 179,4Mb/s oraz wynikiem wysyłania 198,1Mb/s.


Nasz cel jest jasny – chcemy dotrzeć z usługą 1Gb/s do jak największej liczby odbiorców. Wychodzimy z założenia, że dostęp do szybkiego, stabilnego i symetrycznego Internetu to absolutne prawo każdego mieszkańca naszego kraju. Na tym koncentrujemy nasze działania. Świetny wynik osiągnięty w kolejnym rankingu rocznym Speedtest.pl oczywiście bardzo cieszy. Jednak zwycięstwo w tym rankingu nie jest dla nas celem samym w sobie. Mamy świadomość, że nasze zadanie jest inne. W codziennej pracy doświadczamy sytuacji, w których z powodów ekonomicznych nie jesteśmy w stanie dotrzeć z infrastrukturą światłowodową do wszystkich. To smutne, ale jednocześnie motywujące, gdyż pokazuje jak ważna jest praca całego naszego zespołu. Przed nami jeszcze dużo pracy - komentuje wyniki Michał Bartkowiak, Prezes INEA sp. z o.o.

 

Przeczytaj także

  • 13 kwietnia 2022

    FESTIWAL NAJLEPSZYCH OFERT. NOWA KAMPANIA INEA

    Najszybszy Internet w Polsce, rewolucyjna telewizja HIWAY 4K z ponad 200 kanałami i paczkami kanałów bez przywiązania lub niekwestionowany hit czerwonego dywanu... telefonia komórkowa od 14,90 zł miesięcznie. To tylko niektóre z gwiazd nadchodzącego Festiwalu Najlepszych Ofert w INEA.
  • 8 lutego 2022

    DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. DARMOWY PAKIET BEZPIECZEŃSTWA DLA KLIENTÓW INEA.

    Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu INEA przygotowała niespodziankę dla swoich klientów – trzymiesięczną darmową licencję na korzystanie z Pakietu Bezpieczeństwa INEA SAFE. Żeby ją otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z oferowaną przez INEA usługą.
Chat