Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. 

Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


22 stycznia 2021

INEA DOSTAWCĄ NAJSZYBSZEGO INTERNETU W POLSCE W 2020 ROKU

Oferta oparta o symetryczny światłowód o wysokich przepustowościach, usługi świadczone z wykorzystaniem najlepszych technologii, testowanie nowych rozwiązań we współpracy ze światowymi partnerami. INEA nie zwalnia tempa i konsekwentnie realizuje strategię „dobrzy ludzie od Internetu”. Efektem wszystkich tych działań jest czwarte z rzędu zwycięstwo w ogólnym rankingu Speedtest.pl.


W ramach strategii „Dobrzy ludzie od Internetu” INEA koncentruje się na tym, aby oferować szybki Internet światłowodowy jak największej liczbie klientów. Działania te dotyczą wielu aspektów i realizowane są przez operatora od kilku lat. Przekładają się one na ofertę produktową, dostarczanie usług w oparciu o technologię światłowodową czy nieustanne testowanie nowych rozwiązań i przesuwanie granic. Między innymi od 2016 roku w ofercie INEA dostępny jest Internet 1Gb/s, a od 2018 r. wszystkie przepustowości są symetryczne. Ponadto, od 2018r. INEA oferuje klientom indywidualnym Internet symetryczny 10Gb, a w 2020r. jako pierwsza w Europie we współpracy z Nokią testowała technologię 25G PON.


Efektem tych działań jest czwarte z rzędu zwycięstwo INEA w rocznym rankingu ogólnym Speedtest.pl z wynikiem pobierania danych 144,8Mb/s oraz bezkonkurencyjnym wynikiem wysyłania 145,5Mb/s. INEA jest także liderem rankingu światłowodowego Speedtest.pl z wynikiem pobierania danych 179,4Mb/s oraz wynikiem wysyłania 198,1Mb/s.


Nasz cel jest jasny – chcemy dotrzeć z usługą 1Gb/s do jak największej liczby odbiorców. Wychodzimy z założenia, że dostęp do szybkiego, stabilnego i symetrycznego Internetu to absolutne prawo każdego mieszkańca naszego kraju. Na tym koncentrujemy nasze działania. Świetny wynik osiągnięty w kolejnym rankingu rocznym Speedtest.pl oczywiście bardzo cieszy. Jednak zwycięstwo w tym rankingu nie jest dla nas celem samym w sobie. Mamy świadomość, że nasze zadanie jest inne. W codziennej pracy doświadczamy sytuacji, w których z powodów ekonomicznych nie jesteśmy w stanie dotrzeć z infrastrukturą światłowodową do wszystkich. To smutne, ale jednocześnie motywujące, gdyż pokazuje jak ważna jest praca całego naszego zespołu. Przed nami jeszcze dużo pracy - komentuje wyniki Michał Bartkowiak, Prezes INEA sp. z o.o.

 

Przeczytaj także

  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
  • 24 sierpnia 2022

    INEA SIMRACING – zmagania dla wszystkich miłośników gier wyścigowych

    INEA od lat stawia na szybki, symetryczny Internet. Dlatego też jej oferta usług jest często wybierana przez graczy, dla których ważna jest przede wszystkim szybkość i stabilność łącza, jaką daje Internet światłowodowy. Teraz dostawca rozpoczyna akcję skierowaną do wszystkich fanów gier wyścigowych – INEA SIMRACING.
Chat