Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


28 listopada 2014

INEA liderem FTTH w Polsce

Już 10 proc. Abonentów INEA, największego w Wielkopolsce multimedialnego operatora telekomunikacyjnego, korzysta z nowoczesnych usług świadczonych przy wykorzystaniu światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do mieszkania. W przyszłym roku spółka planuje podwoić liczbę gospodarstw domowych z FTTH oraz zwiększyć swój zasięg do blisko 500 tys. gospodarstw domowych.

INEA ma Klientów z FTTH od 2010 roku. Na końcu 2013 roku spółka obsługiwała w tej technologii ok. 7,5 tys. klientów. W ciągu 2014 roku liczba ta wzrosła blisko trzykrotnie – aż do 20 tys. klientów indywidualnych korzystających z dobrodziejstw światłowodu bezpośrednio w mieszkaniu. To 10 proc. bazy abonentów operatora i znaczący udział w łącznej liczbie abonentów FTTH w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku ich liczba była szacowana na 77 tys. według danych prezentowanych przez FTTH Council. Jednocześnie w 2014 roku zasięg INEA FTTH zwiększył się z 48 tys. gospodarstw domowych na początku roku do 68 tys. na jego końcu. Poza klientami indywidualnymi INEA świadczy usługi przy wykorzystaniu światłowodów dla 13,5 tys. klientów biznesowych w Wielkopolsce.

- Od lat promujemy zalety światłowodów. Tym bardziej cieszą informacje, że coraz więcej abonentów korzysta z ich niezawodności i wysokiej jakości każdego dnia. Dużą penetrację sieci FTTH zawdzięczamy coraz większemu zapotrzebowaniu na szybki Internet oraz rosnącej świadomości naszych Klientów, którzy słusznie postrzegają światłowód jako technologię przyszłości – mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA.

Obecny zasięg INEA to blisko 390 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, z czego 68 tys. to zasięg sieci FTTH. W przyszłym roku zasięg INEA wzrośnie o 100 tys. gospodarstw domowych. Wszystko za sprawą inwestycji własnych oraz intensywnej budowy otwartych sieci światłowodowych ze środków unijnych w Wielkopolsce.

- Rozwój otwartych sieci światłowodowych w naszym regionie to wielka szansa zarówno dla INEA jak i innych operatorów w naszym regionie oraz wyjątkowa możliwość uzyskania dostęp do usług szerokopasmowych dla tysięcy mieszkańców, będących obecnie poza zasięgiem nowoczesnych sieci. Jesteśmy przekonani, że rozwój sieci światłowodowych w Wielkopolsce przyniesie skok cywilizacyjny dla naszego regionu – podkreśla Janusz Kosiński, Prezes INEA.


* * *

FTTH - fiber to the home - umożliwia korzystanie z usług szerokopasmowych przy wykorzystaniu sieci w całości zbudowanej ze światłowodu. Dzięki temu rozwiązaniu, w każdy mieszkaniu w budynku znajduje się końcówka światłowodu, a wraz z nią gwarancja niezawodności, jakości świadczonych usług i nieograniczonej przepływności transmisji danych. Za pośrednictwem światłowodu klienci operatora telekomunikacyjnego typu INEA mogą mieć dostęp do niezwykle szybkiego Internetu o przepływnościach rzędu Gb/s, telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat