Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


21 lipca 2016

INEA NUMER JEDEN W RAPORCIE UKE

Według raportu ponad 310 000 tys. Polaków korzysta z łączy światłowodowych. Z tego prawie 11% stanowią abonenci firmy INEA. To tyle ile Orange Polska oraz NETIA mają razem.

UKE

Jesteśmy dumni, światłowód to technologia przyszłości, która w Wielkopolsce jest dzięki INEA powszechna. Wielki potencjał w sieciach FTTH widzieliśmy już dawno. Każdy klient, do którego INEA wybudowała sieć w ostatnich latach, ma w swoim mieszkaniu gniazdko światłowodowe. Także ci mieszkający na wsiach. To efekt dobrze wykorzystanych funduszy unijnych oraz współpracy z samorządami – mówi Janusz Kosiński, prezes INEA sp. z o.o.

FTTH (fiber to the home) to najnowocześniejsza technologia, która polega na doprowadzeniu światłowodu do domu klienta. Na początku roku INEA (jako jedyny polski operator) otrzymała prestiżową nagrodę od organizacji FTTH Council Europe właśnie za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w tej technologii oraz za walkę z wykluczeniem cyfrowym.

Światłowód jest prawie tak cienki jak włos. Naukowcy pracowali nad nim przez kilkadziesiąt lat. W latach 80 już wiedzieli – zrewolucjonizuje wiele dziedzin, w tym telekomunikację. To najlepsze medium, pozwalające bez straty jakości przesyłać informacje drogą elektroniczną. Jakość świadczonych usług za pośrednictwem sieci światłowodowej jest niezależna od warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu czy innych czynników zewnętrznych. Najlepsze efekty daje wybudowanie sieci światłowodowej prosto do siedziby klienta (FTTH).

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat