Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. 

Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


21 lipca 2016

INEA NUMER JEDEN W RAPORCIE UKE

Według raportu ponad 310 000 tys. Polaków korzysta z łączy światłowodowych. Z tego prawie 11% stanowią abonenci firmy INEA. To tyle ile Orange Polska oraz NETIA mają razem.

UKE

Jesteśmy dumni, światłowód to technologia przyszłości, która w Wielkopolsce jest dzięki INEA powszechna. Wielki potencjał w sieciach FTTH widzieliśmy już dawno. Każdy klient, do którego INEA wybudowała sieć w ostatnich latach, ma w swoim mieszkaniu gniazdko światłowodowe. Także ci mieszkający na wsiach. To efekt dobrze wykorzystanych funduszy unijnych oraz współpracy z samorządami – mówi Janusz Kosiński, prezes INEA sp. z o.o.

FTTH (fiber to the home) to najnowocześniejsza technologia, która polega na doprowadzeniu światłowodu do domu klienta. Na początku roku INEA (jako jedyny polski operator) otrzymała prestiżową nagrodę od organizacji FTTH Council Europe właśnie za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w tej technologii oraz za walkę z wykluczeniem cyfrowym.

Światłowód jest prawie tak cienki jak włos. Naukowcy pracowali nad nim przez kilkadziesiąt lat. W latach 80 już wiedzieli – zrewolucjonizuje wiele dziedzin, w tym telekomunikację. To najlepsze medium, pozwalające bez straty jakości przesyłać informacje drogą elektroniczną. Jakość świadczonych usług za pośrednictwem sieci światłowodowej jest niezależna od warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu czy innych czynników zewnętrznych. Najlepsze efekty daje wybudowanie sieci światłowodowej prosto do siedziby klienta (FTTH).

Przeczytaj także

  • 24 sierpnia 2022

    INEA SIMRACING – zmagania dla wszystkich miłośników gier wyścigowych

    INEA od lat stawia na szybki, symetryczny Internet. Dlatego też jej oferta usług jest często wybierana przez graczy, dla których ważna jest przede wszystkim szybkość i stabilność łącza, jaką daje Internet światłowodowy. Teraz dostawca rozpoczyna akcję skierowaną do wszystkich fanów gier wyścigowych – INEA SIMRACING.
  • 13 kwietnia 2022

    FESTIWAL NAJLEPSZYCH OFERT. NOWA KAMPANIA INEA

    Najszybszy Internet w Polsce, rewolucyjna telewizja HIWAY 4K z ponad 200 kanałami i paczkami kanałów bez przywiązania lub niekwestionowany hit czerwonego dywanu... telefonia komórkowa od 14,90 zł miesięcznie. To tylko niektóre z gwiazd nadchodzącego Festiwalu Najlepszych Ofert w INEA.
Chat