Obsługa
Dla prasy
Dziennikarzy zainteresowanych działalnością Grupy INEA oraz rozwojem branży usług multimedialnych i telekomunikacyjnych prosimy o kontakt:
Karolina Pawlik, Manager ds. PR, e-mail: [email protected]

INEA jest liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce, który pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych. Spółka jest także laureatem wielu nagród, w tym, jako jedyna polska firma, prestiżowej nagrody FTTH Council Europe, za działania na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.

INEA to także dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2019 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.


21 lipca 2016

INEA NUMER JEDEN W RAPORCIE UKE

Według raportu ponad 310 000 tys. Polaków korzysta z łączy światłowodowych. Z tego prawie 11% stanowią abonenci firmy INEA. To tyle ile Orange Polska oraz NETIA mają razem.

UKE

Jesteśmy dumni, światłowód to technologia przyszłości, która w Wielkopolsce jest dzięki INEA powszechna. Wielki potencjał w sieciach FTTH widzieliśmy już dawno. Każdy klient, do którego INEA wybudowała sieć w ostatnich latach, ma w swoim mieszkaniu gniazdko światłowodowe. Także ci mieszkający na wsiach. To efekt dobrze wykorzystanych funduszy unijnych oraz współpracy z samorządami – mówi Janusz Kosiński, prezes INEA S.A.

FTTH (fiber to the home) to najnowocześniejsza technologia, która polega na doprowadzeniu światłowodu do domu klienta. Na początku roku INEA (jako jedyny polski operator) otrzymała prestiżową nagrodę od organizacji FTTH Council Europe właśnie za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w tej technologii oraz za walkę z wykluczeniem cyfrowym.

Światłowód jest prawie tak cienki jak włos. Naukowcy pracowali nad nim przez kilkadziesiąt lat. W latach 80 już wiedzieli – zrewolucjonizuje wiele dziedzin, w tym telekomunikację. To najlepsze medium, pozwalające bez straty jakości przesyłać informacje drogą elektroniczną. Jakość świadczonych usług za pośrednictwem sieci światłowodowej jest niezależna od warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu czy innych czynników zewnętrznych. Najlepsze efekty daje wybudowanie sieci światłowodowej prosto do siedziby klienta (FTTH).

Przeczytaj także

  • 25 maja 2020

    POZNAŃSKI TEATR MUZYCZNY ZAGRA DLA INEA

    W odpowiedzi na przedłużający się czas zamknięcia instytucji kultury, INEA wspiera poznański Teatr Muzyczny. Firma wykupiła wszystkie bilety na spektakl „Księga Dżungli” i przekaże je wychowankom domów dziecka.
  • 27 kwietnia 2020

    INEA UDOSTĘPNIA NAUCZYCIELOM SYMETRYCZNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY ZA 1 ZŁ

    W odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi obecnie system edukacyjny, INEA przygotowała ofertę promocyjną dla wszystkich nauczycieli. W jej ramach mogą oni przez nawet pół roku korzystać z Internetu światłowodowego 1 Gb/s za 1 zł miesięcznie.
Chat