Obsługa
Dla prasy
Dziennikarzy zainteresowanych działalnością Grupy INEA oraz rozwojem branży usług multimedialnych i telekomunikacyjnych prosimy o kontakt:
Karolina Pawlik, Manager ds. PR, e-mail: [email protected]

INEA jest liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce, który pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych. Spółka jest także laureatem wielu nagród, w tym, jako jedyna polska firma, prestiżowej nagrody FTTH Council Europe, za działania na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.

INEA to także dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2019 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.


4 kwietnia 2018

INEA PODWÓJNYM ZWYCIĘZCĄ RANKINGU SPEEDTEST.PL

INEA liderem marcowego rankingu opublikowanego przez SpeedTest.pl. Operator ponownie udowadnia, że hasło „Dobrzy ludzie od internetu”, to nie tylko slogan reklamowy i zwycięża w aż dwóch kategoriach – internetu stacjonarnego oraz Wi-Fi. To kolejny sukces INEA, która na początku stycznia zajęła pierwsze miejsce w rankingu rocznym SpeedTest.pl za 2017 rok.

Nowy rok rozpoczął się dla INEA serią zwycięstw w rankingach publikowanych przez portal SpeedTest.pl. Na początku stycznia ogłoszeni zostali liderzy rankingu rocznego – INEA pokonała wtedy swoich konkurentów i zajęła pierwsze miejsce w kategorii internetu stacjonarnego. Zwyciężyła w nim także w lutym. Na tym jednak nie koniec, bo operator kończy pierwszy kwartał podwójnym zwycięstwem (Wi-Fi oraz internet stacjonarny). Na uwagę zasługują też wyniki osiągnięte przez INEA. W kategorii internetu stacjonarnego 101,48 Mb/s oraz 46,67 Mb/s w kategorii Wi-Fi.

Zwycięstwo w rankingach SpeedTest.pl jest efektem konsekwentnych działań, jakie INEA prowadzi już od dłuższego czasu. W ramach wdrożonej w sierpniu zeszłego roku kampanii „Dobrzy ludzie od internetu”, operator wprowadził szereg działań obsługowych i technicznych, których celem było polepszenie parametrów świadczonych usług. INEA posiada także najnowocześniejszą infrastrukturę światłowodową w kraju i cały czas pracuje nad jej rozwojem. Co więcej, jej klienci już od ponad 2 lat mogą korzystać z pakietów szybkiego internetu (o przepustowości nawet do 1 Gb/s).

Cieszy nas szczególnie zwycięstwo w kategorii Wi-Fi. Nie spoczywamy jednak na laurach. Takie wyniki motywują nas do dalszej pracy nad jakością naszych usług – komentuje zwycięstwo w rankingu SpeedTest.pl Michał Bartkowiak, Członek Zarządu INEA.

Przeczytaj także

  • 25 maja 2020

    POZNAŃSKI TEATR MUZYCZNY ZAGRA DLA INEA

    W odpowiedzi na przedłużający się czas zamknięcia instytucji kultury, INEA wspiera poznański Teatr Muzyczny. Firma wykupiła wszystkie bilety na spektakl „Księga Dżungli” i przekaże je wychowankom domów dziecka.
  • 27 kwietnia 2020

    INEA UDOSTĘPNIA NAUCZYCIELOM SYMETRYCZNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY ZA 1 ZŁ

    W odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi obecnie system edukacyjny, INEA przygotowała ofertę promocyjną dla wszystkich nauczycieli. W jej ramach mogą oni przez nawet pół roku korzystać z Internetu światłowodowego 1 Gb/s za 1 zł miesięcznie.
Chat