Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


4 kwietnia 2018

INEA PODWÓJNYM ZWYCIĘZCĄ RANKINGU SPEEDTEST.PL

INEA liderem marcowego rankingu opublikowanego przez SpeedTest.pl. Operator ponownie udowadnia, że hasło „Dobrzy ludzie od internetu”, to nie tylko slogan reklamowy i zwycięża w aż dwóch kategoriach – internetu stacjonarnego oraz Wi-Fi. To kolejny sukces INEA, która na początku stycznia zajęła pierwsze miejsce w rankingu rocznym SpeedTest.pl za 2017 rok.

Nowy rok rozpoczął się dla INEA serią zwycięstw w rankingach publikowanych przez portal SpeedTest.pl. Na początku stycznia ogłoszeni zostali liderzy rankingu rocznego – INEA pokonała wtedy swoich konkurentów i zajęła pierwsze miejsce w kategorii internetu stacjonarnego. Zwyciężyła w nim także w lutym. Na tym jednak nie koniec, bo operator kończy pierwszy kwartał podwójnym zwycięstwem (Wi-Fi oraz internet stacjonarny). Na uwagę zasługują też wyniki osiągnięte przez INEA. W kategorii internetu stacjonarnego 101,48 Mb/s oraz 46,67 Mb/s w kategorii Wi-Fi.

Zwycięstwo w rankingach SpeedTest.pl jest efektem konsekwentnych działań, jakie INEA prowadzi już od dłuższego czasu. W ramach wdrożonej w sierpniu zeszłego roku kampanii „Dobrzy ludzie od internetu”, operator wprowadził szereg działań obsługowych i technicznych, których celem było polepszenie parametrów świadczonych usług. INEA posiada także najnowocześniejszą infrastrukturę światłowodową w kraju i cały czas pracuje nad jej rozwojem. Co więcej, jej klienci już od ponad 2 lat mogą korzystać z pakietów szybkiego internetu (o przepustowości nawet do 1 Gb/s).

Cieszy nas szczególnie zwycięstwo w kategorii Wi-Fi. Nie spoczywamy jednak na laurach. Takie wyniki motywują nas do dalszej pracy nad jakością naszych usług – komentuje zwycięstwo w rankingu SpeedTest.pl Michał Bartkowiak, Członek Zarządu INEA.

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat