Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


28 listopada 2014

INEA wybrała PLAY

Co dziesiąty abonent INEA, największego w Wielkopolsce multimedialnego operatora telekomunikacyjnego, korzysta z oferowanych przez spółkę usług mobilnych. We współpracy z nowym partnerem PLAY - najszybciej rozwijającą się siecią w Polsce – INEA upatruje szansy na dalsze rozwijanie projektu MVNO.

Z usług INEA na co dzień korzysta ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Od 2010 roku w swoim portfolio operator oferuje dostęp do usług mobilnych – Internetu i telefonii. Do dziś pozyskał 24 tys. abonentów usług mobilnych, którzy korzystają z 27 tys. usług mobilnych – w tym 22 tys. z Internetu oraz ok. 5 tys. z telefonii. Oznacza to, iż więcej niż co dziesiąty klient INEA zamawia w pakiecie usługi mobilne jako uzupełnienie usług świadczonych stacjonarnie.

- Dostęp do usług mobilnych to naturalne uzupełnienie naszej pakietowej oferty, wynikające ze strategii świadczenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych dla gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Ponieważ wyrośliśmy z sieci kablowej i na co dzień specjalizujemy się w rozwijaniu nowoczesnych sieci światłowodowych FTTH, do świadczenia i obsługi usług mobilnych potrzebujemy zaufanego partnera. Wybraliśmy PLAY - mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA.

- Cieszymy się z zaufania i wyboru PLAY, jako strategicznego Partnera do wspierania i rozwoju usług mobilnych. INEA jako lider technologiczny szczególny nacisk kładzie na jakość świadczonych usług. PLAY, wykorzystując dynamicznie rozwijającą się sieć i infrastrukturę, dostarcza elastyczne rozwiązania i usługi na wysokim poziomie. Operatorzy kablowi są jednymi z najlepiej przygotowanych firm do oferowania usług mobilnych, które są naturalnym uzupełnieniem ich standardowych usług, dlatego wierzymy, że współpraca z INEA będzie sukcesem dla obu firm – mówi Jacek Niewęgłowski, Członek Zarządu P4 PLAY.

W tym modelu współpracy INEA świadczy usługi mobilne jako tzw. operator wirtualny (MVNO). PLAY spełnia rolę operatora infrastrukturalnego (MNO), zapewniając dostęp do sieci mobilnej.

- W ostatnich latach PLAY dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe – od nowa zbudował myślenie o usługach mobilnych w Polsce. Jego doświadczenia biznesowe są dla nas niezwykle cenne, gdyż można powiedzieć, że znajdujemy się w tym miejscu, w którym sam PLAY był jeszcze całkiem niedawno. Uważam, że my również z powodzeniem możemy zawalczyć o Klienta mobilnego dużych telekomów. Ponadto, nasz nowy partner, poza dostępem do najszybciej rozwijającej się sieci w Polsce, mógł nam zaoferować elastyczność i otwartość, która jest niezbędna do odniesienia sukcesu w tym biznesie – mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA.

Dzięki współpracy z PLAY, INEA zaoferowała Klientom dostęp do sieci 4G LTE oraz rozmowy bez limitów.

- W ostatnich latach oferta INEA była skrojona głównie pod klientów z grupy 50+, którzy bardzo dbają o oszczędności i zadawalają się stosunkowo niewieloma minutami w abonamencie na rozmowy. Teraz, dzięki współpracy z PLAY oraz dostępowi do sieci 4G LTE i możliwości zaoferowania nielimitowanych połączeń w atrakcyjnych cenach liczymy na pozyskanie nowych Klientów, którzy już korzystają ze stacjonarnych usług INEA. Zachętą będzie ciekawa oferta, szansa na oszczędności w budżecie domowym i jedna faktura za wszystkie usługi telekomunikacyjne – mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży INEA.

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat