Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


2 czerwca 2016

Informacja dot. Abonentów korzystających z usług INEA na terenie PSM Winogrady

Operator multimedialny INEA informuje, iż z przyczyn niezależnych nie może dłużej świadczyć usług na osiedlach PSM „Winogrady” w Poznaniu. To trudna sytuacja także dla nas – wierzymy, że w dzisiejszych czasach prawo wyboru jest jednym z najważniejszych praw wolnego rynku – mówi Jarosław Pijanowski, Członek Zarządu INEA.

W 2014 roku Prezes UKE wydał decyzję w sprawie przedłużenia do czerwca 2016 roku umów o współpracy pomiędzy INEA a PSM „Winogrady”, zapewniających możliwość dalszego świadczenia usług przez INEA na poznańskich Winogradach. W międzyczasie INEA podejmowała starania celem wybudowana własnej sieci. Mimo wielu apeli do Zarządu PSM „Winogrady” o współpracę, spółdzielnia skutecznie uniemożliwiała INEI stworzenie własnej infrastruktury. - Jest nam niezwykle przykro, iż nasi Abonenci, a jednocześnie mieszkańcy PSM „Winogrady” zostali pozbawieni możliwości wyboru operatora. Zależy nam, aby mieszkaniec Winograd mógł sam zdecydować, którego operatora wybiera. To przecież podstawa demokracji i wolnego rynku. Niestety nie wszyscy to rozumieją – mówi Jarosław Pijanowski, Członek Zarządu INEA. W związku z powyższym INEA informuje, iż umowy zawarte z klientami na terenie PSM „Winogrady” zostaną rozwiązane z dniem 30 czerwca br. INEA nie ma wpływu na zaistniałą sytuację, ale przepraszamy wszystkich naszych abonentów za wszelkie niedogodności.

Rzecznik prasowy Grupy INEA

Paulina Brencz

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat