Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu Speedtest.pl za lata 2017-2021 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.

Z usług INEA korzysta obecnie ponad 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


7 kwietnia 2018

NAGRODA SIGNUM CARITATIS W KATGORII „WSPÓŁPRACA” DLA INEA

W sobotę (07.04.2018 r.) podczas X Gali Banku Miłosierdzia organizowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej wręczono statuetki „Signum Caritatis” oraz okolicznościowe wyróżnienia. INEA otrzymała nagrodę w kategorii „Współpraca”. Statuetkę odebrał Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA sp. z o.o.

Nie tylko w biznesie, ale także w działaniach niekomercyjnych warto polegać na zaufanych i sprawdzonych partnerach. INEA to operator oferujący najnowocześniejsze obecnie na rynku internetowe usługi światłowodowe, ale też telewizję oraz telefonię mobilną i stacjonarną. Marka obsługuje blisko 250 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Współpracuje także ze szkołami, domami pomocy społecznej, bibliotekami oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Już od blisko 8 lat z usług INEA korzysta także poznański Caritas, m.in. główna siedziba znajdująca się na poznańskiej Wildzie. Z nią też połączony jest nowopowstały Dom Dziecka w Lesznie. Otwarcie jego nowej siedziby odbędzie się w poniedziałek 09.04.2018 r. Dzięki INEA wychowankowie będą mogli korzystać z szybkiego internetu oraz telewizji, a o ich bezpieczeństwo zadba monitoring całego budynku. Przykładem współpracy z Caritas jest również aplikacja Drogowskaz, która działa dzięki usługom Data Center oferowanym przez INEA.

INEA współpracuje także z Archidiecezją Poznańską, określając się mianem jej „Partnera Technologicznego”. Jednym z flagowych przykładów tej współpracy jest budynek kurii na Ostrowie Tumskim, który to został podłączony do sieci światłowodowej w zaledwie dwa dni.

Przeczytaj także

  • 17 listopada 2023

    Historyczny i przełomowy moment – INEA marką ogólnopolską

    Od dawna zapowiadane plany INEA stały się rzeczywistością. Spółka odniosła sukces poprzez konsekwentne realizowanie strategii świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych. Za sprawą współpracy ze Światłowód Inwestycje dotarła do kolejnych 1,5 mln gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, to zdecydowanie przełomowy moment, w którym INEA stała się ogólnopolskim dostawcą usług telekomunikacyjnych.
  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
Chat