Obsługa
Dla prasy
Dziennikarzy zainteresowanych działalnością Grupy INEA oraz rozwojem branży usług multimedialnych i telekomunikacyjnych prosimy o kontakt:
Karolina Pawlik, Manager ds. PR, e-mail: [email protected]

INEA jest liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce, który pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych. Spółka jest także laureatem wielu nagród, w tym, jako jedyna polska firma, prestiżowej nagrody FTTH Council Europe, za działania na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.

INEA to także dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2019 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.


7 kwietnia 2018

NAGRODA SIGNUM CARITATIS W KATGORII „WSPÓŁPRACA” DLA INEA

W sobotę (07.04.2018 r.) podczas X Gali Banku Miłosierdzia organizowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej wręczono statuetki „Signum Caritatis” oraz okolicznościowe wyróżnienia. INEA otrzymała nagrodę w kategorii „Współpraca”. Statuetkę odebrał Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.

Nie tylko w biznesie, ale także w działaniach niekomercyjnych warto polegać na zaufanych i sprawdzonych partnerach. INEA to operator oferujący najnowocześniejsze obecnie na rynku internetowe usługi światłowodowe, ale też telewizję oraz telefonię mobilną i stacjonarną. Marka obsługuje blisko 250 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Współpracuje także ze szkołami, domami pomocy społecznej, bibliotekami oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Już od blisko 8 lat z usług INEA korzysta także poznański Caritas, m.in. główna siedziba znajdująca się na poznańskiej Wildzie. Z nią też połączony jest nowopowstały Dom Dziecka w Lesznie. Otwarcie jego nowej siedziby odbędzie się w poniedziałek 09.04.2018 r. Dzięki INEA wychowankowie będą mogli korzystać z szybkiego internetu oraz telewizji, a o ich bezpieczeństwo zadba monitoring całego budynku. Przykładem współpracy z Caritas jest również aplikacja Drogowskaz, która działa dzięki usługom Data Center oferowanym przez INEA.

INEA współpracuje także z Archidiecezją Poznańską, określając się mianem jej „Partnera Technologicznego”. Jednym z flagowych przykładów tej współpracy jest budynek kurii na Ostrowie Tumskim, który to został podłączony do sieci światłowodowej w zaledwie dwa dni.

Przeczytaj także

  • 25 maja 2020

    POZNAŃSKI TEATR MUZYCZNY ZAGRA DLA INEA

    W odpowiedzi na przedłużający się czas zamknięcia instytucji kultury, INEA wspiera poznański Teatr Muzyczny. Firma wykupiła wszystkie bilety na spektakl „Księga Dżungli” i przekaże je wychowankom domów dziecka.
  • 27 kwietnia 2020

    INEA UDOSTĘPNIA NAUCZYCIELOM SYMETRYCZNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY ZA 1 ZŁ

    W odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi obecnie system edukacyjny, INEA przygotowała ofertę promocyjną dla wszystkich nauczycieli. W jej ramach mogą oni przez nawet pół roku korzystać z Internetu światłowodowego 1 Gb/s za 1 zł miesięcznie.
Chat