Search
Obsługa Pomoc
Dla prasy

Dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

INEA to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. 

Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 000 klientów indywidualnych oraz prawie 3000 szkół.


17 stycznia 2017

Projekt Wi-Fi 2.0 w INEA

W celu polepszenia jakości swoich usług INEA uruchomiła projekt Wi-Fi 2.0. Aktualnie w fazie testowej dostępny jest dla mieszkańców czterech lokalizacji: Goliny, Przeźmierowa, Krobi oraz Swarzędza.

Nowy projekt wdrożony przez INEA umożliwił uruchomienie w grudnia dostępu do Internetu
w technologii Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11ac. Jest to standard kolejnej generacji sieci bezprzewodowych. Pozwala on na uzyskanie wyższych niż dotychczas przepływowości oraz dużo lepszej stabilności sygnału radiowego. A wszystko to dzięki zastosowaniu pasma o częstotliwości 5GHz.

Oferta w fazie testowej jest dostępna w czterech lokalizacjach: Golinie, Przeźmierowie, Krobi
i Swarzędzu. Możliwość uruchomienia usługi uzależniona jest od odległości lokalu od stacji nadawczej. – Chcemy podnosić jakość naszych usług, stąd wzięliśmy pod uwagę opinie naszych abonentów
i zdecydowaliśmy się na wdrożenie w INEA projektu Wi-Fi 2.0.
Mamy nadzieję, że ta oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, a Wi-Fi 2.0. będziemy mogli rozszerzać na inne miejscowości.
– mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Marketingu w INEA sp. z o.o.

Uruchomienie Internetu o przepływności 50 Mb/s w trybie punkt-wielopunkt możliwe jest
w promieniu 1-2 km od nadajnika, natomiast przepływność 150 Mb/s wymaga zastosowania trybu podłączenia punkt-punkt (dedykowane łącze radiowe dla Abonenta) pozawala to na uruchomienie usługi w odległości nawet do 10 km od nadajnika.

Przeczytaj także

  • 12 września 2023

    YOUTUBER KAROL „BLOWEK” GĄZWA W NOWEJ KAMPANII INEA MOŻNA #INEACZEJ

    INEA wystartowała z nową kampanią reklamową MOŻNA #INEACZEJ. Oprócz szybkiego, światłowodowego Internetu i nowoczesnej telewizji HIWAY 4K INEA oferuje atrakcyjną telefonię mobilną w cenie od 14,90 zł.
  • 24 sierpnia 2022

    INEA SIMRACING – zmagania dla wszystkich miłośników gier wyścigowych

    INEA od lat stawia na szybki, symetryczny Internet. Dlatego też jej oferta usług jest często wybierana przez graczy, dla których ważna jest przede wszystkim szybkość i stabilność łącza, jaką daje Internet światłowodowy. Teraz dostawca rozpoczyna akcję skierowaną do wszystkich fanów gier wyścigowych – INEA SIMRACING.
Chat