Obsługa
Dla prasy
Dziennikarzy zainteresowanych działalnością Grupy INEA oraz rozwojem branży usług multimedialnych i telekomunikacyjnych prosimy o kontakt:
Karolina Pawlik, Manager ds. PR, e-mail: [email protected]

INEA jest liderem w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce, który pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych. Spółka jest także laureatem wielu nagród, w tym, jako jedyna polska firma, prestiżowej nagrody FTTH Council Europe, za działania na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.

INEA to także dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Według rankingu głównego Speedtest.pl za lata 2017-2019 INEA to dostawca najszybszego Internetu w Polsce.


13 czerwca 2016

WIELKI FINAŁ INEA CUP JUŻ ZA NAMI

Szkoła Podstawowa nr 6 ze Śremu ma najlepszą piłkarską drużynę w Wielkopolsce. We wtorek 7 czerwca na boiskach treningowych przy INEA Stadionie odbył się finał  trwającego ponad 2 miesiące turnieju INEA CUP. Zespół ze Śremu zdobył tytuł Mistrza Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016 w kategorii piłka nożna.

Niewiele słabsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Ostrowa Wielkopolskiego, która zdobyła srebrny medal. Poznaniacy ze Szkoły Podstawowej nr 60 uplasowali się natomiast na miejscu trzecim.

                Podczas wtorkowego finału spotkały się również najlepsze, gimnazjalne drużyny streetballowe z całej Wielkopolski. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Zaciekła rywalizacja wśród dziewcząt zaowocowała zwycięstwem Gimnazjum nr 8 z Leszna. W otwartym turnieju siatkówki plażowej dziewcząt najlepsze okazały się natomiast zawodniczki z poznańskiego gimnazjum nr 5.

                Siódma edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika zyskała nowe oblicze dzięki głównemu sponsorowi – firmie INEA, która od lat wspiera sport, a na co dzień dostarcza mieszkańcom Wielkopolski Internet, telefon oraz telewizję. Dzięki współpracy organizatora oraz sponsora finał INEA CUP udało się zrealizować na terenach  INEA Stadionu. Sponsor zadbał również o atrakcyjne nagrody: ufundował stroje piłkarskie, telefony komórkowe, torby treningowe, bidony, piłki z autografami całej drużyny Kolejorza, plakaty z podpisami biało-niebieskich oraz wiele innych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Wielkopolska” oraz z Urzędem Marszałkowskim. Jako operator multimedialny zachęcamy młodzież, aby korzystała z komputerów, Internetu, ale zależy nam też na tym, aby dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. INEA CUP to przede wszystkim świetna zabawa – mówi Renata Szwarc, Specjalista ds. PR z firmy INEA.

INEA od 3 lat jest sponsorem INEA Stadionu. Od wielu lat firma wspiera również drużynę Kolejorza, angażuje się też w takie wydarzenia sportowe jak biegi maratońskie.

 INEA CUP INEA CUP

 

 

Przeczytaj także

  • 25 maja 2020

    POZNAŃSKI TEATR MUZYCZNY ZAGRA DLA INEA

    W odpowiedzi na przedłużający się czas zamknięcia instytucji kultury, INEA wspiera poznański Teatr Muzyczny. Firma wykupiła wszystkie bilety na spektakl „Księga Dżungli” i przekaże je wychowankom domów dziecka.
  • 27 kwietnia 2020

    INEA UDOSTĘPNIA NAUCZYCIELOM SYMETRYCZNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY ZA 1 ZŁ

    W odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi obecnie system edukacyjny, INEA przygotowała ofertę promocyjną dla wszystkich nauczycieli. W jej ramach mogą oni przez nawet pół roku korzystać z Internetu światłowodowego 1 Gb/s za 1 zł miesięcznie.
Chat