Obsługa
Aktualności INEA

30 listopada 2017

Zmiany dotyczące świadczenia usług roamingu w Unii Europejskiej od dnia 1 stycznia 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 531/2012, z dniem 1 stycznia 2018 ulegają zwiększeniu limity GB (limit gigabajtów) na transmisję danych w roamingu międzynarodowym w krajach Unii Europejskiej oraz obniżona zostaje stawka dodatkowej opłaty za każdy 1 MB po przekroczeniu limitu GB.

 

Pakiety na transmisję danych w usłudze telefonii mobilnej, przyznawane w ramach Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej na podstawie oferty promocyjnej, mogą być również wykorzystane w krajach Unii Europejskiej na warunkach wynikających z Regulaminu danej oferty promocyjnej, z zastrzeżeniem, że INEA ma uprawnienie do wprowadzenia limitu GB (limit gigabajtów) na transmisję danych w roamingu międzynarodowym w krajach Unii Europejskiej, po wykorzystaniu którego naliczana będzie dodatkowa opłata w wysokości 0,03 PLN brutto za 1 MB w ramach danych wykorzystywanych w ramach pakietu. Limit GB udzielany jest proporcjonalnie wg zasady: na każde 5 zł brutto opłaty w ofercie promocyjnej przypada 0,32 GB transmisji danych.

 

Limity GB dla aktualnie oferowanych pakietów transmisji danych:

zestaw

Oferta promocyjna

cena brutto

Limit GB

pakiet danych

1 GB

4,90 zł

0,64 GB

2 GB

9,90 zł

0,64 GB

10 GB

14,90 zł

1,29 GB

taryfa głosowa + pakiet danych

NoLimit + 2 GB

19,90 zł

1,29 GB

NoLimit + 10 GB

29,90 zł

1,93 GB

 

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 61 ust. 5(1) ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo Telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.), w przypadku braku akceptacji zmian przedstawionych powyżej, przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wypowiedzenie należy złożyć do dnia wejścia zmian w życie.

Zmiana stanowi obniżenie cen usług telekomunikacyjnych i dodatkowo wynika bezpośrednio ze zmiany obowiązujących przepisów prawa. W związku z tym, w przypadku wypowiedzenia Umowy abonenckiej INEA S.A. będzie miała prawo dochodzić Opłaty Wyrównawczej od Abonentów, którym przy zawieraniu Umowy abonenckiej przyznano ulgę, a którzy w związku z zakomunikowaną zmianą postanowili wypowiedzieć Umowę abonencką.

 

Niniejsza zmiana zastępuje wszelkie dotychczasowe ustalenia w zakresie cen oraz korzystania z krajowych pakietów i limitów GB w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej.

 

Z wyrazami szacunku

INEA S.A.

Przeczytaj także

  • 21 października 2020

    GENESIS – mistrzowska walka na gołe pięści!

    Piątek, 23.10.2020, czas na nowy format sportów walki – GENESIS. Zawodnicy będą ze sobą walczyć na gołe pięści. W walce wieczoru były mistrz KSW i jedna z największych gwiazd sportów walki w Polsce – Marcin „Różal” Różalski – stoczy zaciekły pojedynek z byłym mistrzem UFC – Joshem Barnettem. To bez wątpienia będzie największe wydarzenie w sportach walki w Polsce w tym roku. Oglądaj na żywo w INEA w usłudze PPV!
  • 6 października 2020

    KSW 55… kolejne starcie legend!

    Już w sobotę, 10.10.2020, legendarny Mamed Khalidov i niepokonany w KSW Scott Askham ponownie staną naprzeciwko siebie, w walce o pas w kategorii średniej. W drugiej walce wieczoru do okrągłej klatki powróci najbardziej waleczny zawodnik MMA w Polsce – Michał Materla, który skrzyżuje rękawice z serbskim „Jokerem” Aleksandarem Iliciem. KSW 55 to wydarzenie, które musisz zobaczyć. Oglądaj na żywo w INEA w usłudze PPV!
Chat