Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Jak wypowiedzieć umowę u innego operatora?

Internet Światłowodowy
27-03-2023

Wypowiedzenie umowy z operatorem - ważne informacje

Wypowiedzenie umowy z dostawcą Internetu może wiązać się z koniecznością zapłacenia kary umownej. Jest to dodatkowa opłata będąca konsekwencją niewywiązania się klienta z warunków zawartych w podpisanej umowie. Jej wysokość jest określona w tym dokumencie i zależy od ilości czasu pozostałego do końca okresu zobowiązania. W większości przypadków taka kara jest obliczana na podstawie wysokości abonamentu i mnożona przez liczbę pozostałych miesięcy potrzebnych do jej wypełnienia. Takie kary pieniężne to legalna i popularna praktyka wśród operatorów. Dzięki ich stosowaniu nie są narażeni na straty i zatrzymują klientów, którzy nie mają ochoty na ich opłacanie.

Zmiana operatora bez konsekwencji jest możliwa w przypadku umów na czas nieokreślony. W takiej sytuacji klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Czas nieokreślony może wynikać z charakteru umowy lub być konsekwencją jej nieprzedłużenia po określonym czasie. Skutkuje, to automatycznym przedłużeniem danej umowy, właśnie na czas nieokreślony. 

Zmiana operatora w trakcie trwania umowy - jak to zrobić?

Istnieje kilka sposobów na wypowiedzenie umowy z dostawcą Internetu. Można to zrobić drogą pisemną, za pomocą tradycyjnego listu lub elektronicznie. Niezależnie od wyboru sposobu dostarczenia wypowiedzenia, dokument musi zawierać takie informacje jak:

  • podstawowe dane - imię, nazwisko, PESEL, numer klienta,

  • dane operatora ułatwiające identyfikację umowy, na przykład datę jej zawarcia,

  • datę planowanego zakończenia umowy z uwzględnieniem okresu wypowiedzenia.

Wspomniany okres wypowiedzenia może trwać od miesiąca do trzech. Ta pierwsza opcja zdarza się w przypadku umów terminowych. Otrzymywanie faktury co miesiąc oznacza możliwość wypowiadania umowy z miesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku umów bezterminowych trzeba się liczyć z dłuższym okresem wypowiedzenia trwającym nawet do 3 miesięcy.

INEA - szybki i stabilny Internet

Wypowiedzenie umowy u operatora oznacza konieczność poszukiwań nowego dostawcy Internetu. W dzisiejszych czasach najlepszą opcją jest łącze światłowodowe. Dlatego warto postawić na światłowód znajdujący się w ofercie INEA. Jest to łącze wyróżniające się stabilnością, co przekłada się na brak frustracji związanej ze zrywaniem połączenia. Dzięki temu sprawdzi się wśród osób pracujących zdalnie oraz miłośników rozgrywek multiplayer. Ponadto, umożliwia wygodne korzystanie z platform streamingowych typu HBO Max. W zależności od potrzeb Internet może mieć oferować różną prędkość, najszybsza opcja zapewnia transfer danych z prędkością nawet do 1000 Mb/s. Do łącza światłowodowego od INEA można dobrać wiele interesujących dodatków. Jednym z nich jest HIWAY TV. Oferowana telewizja zapewnia dostęp do wszystkich najpopularniejszych stacji telewizyjnych, jak i do kanałów tematycznych, na przykład dziecięcych, dokumentalnych lub muzycznych.

Zmiana operatora nie jest trudna, dlatego osoby korzystające z przestarzałych łącz internetowych, powinny się na nią zdecydować. Wypowiedzenie wymaga stworzenia i wysłania prostego dokumentu do obecnego operatora. W niektórych sytuacjach trzeba się liczyć niestety z koniecznością opłacenia stosownej kary za zerwanie umowy. Ponadto, należy pamiętać o dostosowaniu się do okresu wypowiedzenia. Podczas jego trwania można natomiast już poszukiwać innego dostawcy, który zapewni dostęp do zdecydowanie lepszego i bezawaryjnego Internetu.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Pojęcie transferu danych jest związane z wykorzystywaniem Internetu mobilnego. Jest on zużywany w momencie korzystania z przeglądarki, prowadzenia rozmów wideo, przesyłania plików lub użytkowania większości aplikacji. Wyjaśniamy, jak sprawdzić zużycie Internetu i je kontrolować.
Internet Światłowodowy
27-03-2023
Udział w rozgrywkach multiplayer połączony z ich streamowaniem to aktywność wymagająca dostępu do szybkiego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie tego typu aktywności będą przynosiły więcej frustracji niż przyjemności. Podpowiadamy, jaki Internet do streamowania okaże się dobrym wyborem.
Internet Światłowodowy
27-03-2023
Chat