Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Internet w telewizorze

Internet Światłowodowy
19-06-2023

Jak podłączyć telewizor do Internetu?

Aktualnie, najczęściej spotykane rozwiązanie to połączenie TV z Internetem za pomocą sieci Wi-Fi. Jest to możliwe dzięki dostępnym w telewizorach funkcjom Smart TV. Ponadto, taka możliwość istnieje również w odbiornikach wyposażonych w system Android TV. W obydwu przypadkach łączenie z siecią jest banalnie proste. Wystarczy wejść w ustawienia sieci odbiornika, po czym na ekranie pojawiają się wszystkie dostępne w zasięgu sieci Wi-Fi. W tym momencie należy wybrać odpowiednią sieć i wpisać zabezpieczające ją hasło, po czym można się cieszyć  możliwością korzystania z Internetu w telewizorze. Warto zaznaczyć, że również starsze odbiorniki mogą być łączone z Internetem bez konieczności korzystania z kabli. W takich wypadkach wystarczy zakupić dodatkowe urządzenie z portem HDMI, które przekształca odbiornik w sprzęt wyposażony w Android TV. Ostatnia opcja to skorzystanie z kablowego dostępu do sieci. Aby z niej skorzystać, trzeba posiadać telewizor wyposażony w wejście RJ-45 i oraz interfejs sieci LAN. W przypadku prawidłowego połączenia odbiornik powinien zapewniać możliwość korzystania ze wszystkich funkcji Smart TV.

Podłączenie Internetu do telewizora - dlaczego warto?

Najważniejszy powód, dla którego warto się zdecydować na tę opcję to możliwość przekształcenia zwyczajnego odbiornika w znacznie bardziej funkcjonalny sprzęt. Dzięki temu na telewizorze mamy możliwość korzystania z wielu aplikacji zarówno tych darmowych, jak i płatnych. Warto tu wymienić cieszące się olbrzymią popularnością platformy streamingowe. Internet w telewizorze, to także dostęp do serwisu YouTube. Takie rozwiązanie sprawia, że przeglądanie znajdujących się tam treści nie musi odbywać się na niewielkim ekranie telefonu. Ponadto, TV podłączony do sieci daje możliwość przeglądania stron internetowych. Warto dodać, że wybór bezpłatnych i płatnych aplikacji na telewizor jest bardzo szeroki, dlatego każdy użytkownik znajdzie taką, która będzie odpowiadała jego indywidualnym potrzebom. Co ważne, ich obsługa nie sprawia problemów, poradzą sobie z nią nawet dzieci i osoby starsze. 

Światłowód i telewizja od INEA

Osoby, które zdecydowały się na połączenie telewizora z Internetem, powinny zainwestować w łącze odpowiedniej jakości. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że ulubione aplikacje będą działały płynnie, a wyświetlany obraz nie będzie raził w oczy niską rozdzielczością. Dlatego, warto inwestować w Internet światłowodowy od INEA. Jest to łącze symetryczne, a jego prędkość może wynosić nawet 1000 Mb/s. Internet można połączyć z  dostępem do telewizji HIWAY. W tym wypadku ilość i rodzaj programów jest dostosowywana do potrzeb każdego użytkownika. Mogą to być kanały ogólnotematyczne, filmowe, dziecięce, sportowe jak i dokumentalne.

Żyjemy w czasach, w których większość odbiorników TV jest podłączona do Internetu. Taka opcja daje możliwość korzystania z wielu ciekawych aplikacji, takich jak platformy streamingowe z bogatą bazą filmów i seriali. Połączenie telewizora z siecią jest bardzo proste, można tego dokonać za pomocą sieci Wi-Fi lub przy wykorzystaniu kabla.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Kontrola rachunków pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Pomimo stałej opłaty za abonament telefoniczny zdarzają się sytuacje, w których rachunek opiewa na wyższą kwotę niż powinien. Wyjaśniamy, z czego to wynika i jak kontrolować wysokość opłat za usługi telekomunikacyjne.
Internet Światłowodowy
20-07-2023
Chat