Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Jak poprawić sygnał Wi-Fi w domu

Internet Światłowodowy
24-04-2023

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi w domu? Garść przydatnych porad

Istnieje kilka sposobów na wzmocnienie sygnału Wi-Fi w domu. Najprostszym sposobem jest zmiana położenia routera. Zasadniczo, powinien być on umieszczony w centralnym punkcie domu, z dala od innych urządzeń elektronicznych, takich jak na przykład:

  • telewizor,

  • mikrofalówka,

  • kuchenka indukcyjna,

  • telefon komórkowy,

które mogą zakłócać sygnał Wi-Fi.

Podstawową przyczyną problemów z połączeniem internetowym jest router umieszczony w niewłaściwym miejscu (np. w rogu pokoju). Aby tego uniknąć, możesz przenieść go na wyższe piętro lub na środek domu. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie routera na ścianie - takie podejście pozwala zwiększyć zasięg sygnału Wi-Fi. Są to proste, ale w rzeczywistości dość skuteczne sposoby na to, jak wzmocnić sygnał Wi-Fi domowym sposobem.

Jeśli Twoje wysiłki wciąż nie przynoszą efektów, możesz zdecydować się na bardziej radykalne rozwiązanie. Jeżeli zasięg sygnału nie jest wystarczający mimo wysiłków, możesz rozważyć użycie wzmacniacza sygnału Wi-Fi.

Poprawa sygnału Wi-Fi w domu z użyciem wzmacniacza sygnału Wi-Fi

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi to urządzenie pozwalające na zwiększenie zasięgu Internetu w domu lub firmie. Jest to sprzęt niewielkich rozmiarów, który swoim wyglądem przypomina klasyczny router. Jak działa wzmacniacz sygnału Wi-Fi? Nie będziemy się tu zagłębiać w zawiłe kwestie techniczne. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie to lokalizuje sygnał wysyłany przez router, następnie zaś przechwytuje go i wzmacnia.

Jak jeszcze możesz wzmocnić sygnał Wi-Fi domowym sposobem?

Borykasz się z problemem słabego sygnału Wi-Fi w domu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - przestawienie routera czy montaż tego urządzenia na ścianie to wcale nie jedyne możliwości w tym zakresie. Jeżeli zastanawiasz się, co zrobić, by wzmocnić połączenie internetowe w swoim domu, pomyśl nad skorzystaniem z takiego rozwiązania jak… arkusz aluminium. Pomysł ten może Ci się wydawać dość niecodzienny, ale w rzeczywistości jest to dość skuteczna metoda. Wynika to z faktu, że aluminium jest dobrym przewodnikiem. Zatem umieszczenie aluminium tuż za routerem, sprawi, że sygnał Wi-Fi rozproszy się, nie tracąc swojej mocy.

Kolejnym sposobem, który umożliwi Ci wzmocnienie sygnału Wi-Fi, jest użycie anteny zewnętrznej. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zwiększenie sygnału Wi-Fi, aczkolwiek ma swoje wymagania - antena powinna być bowiem zamontowana w niewielkiej odległości od routera, ale na zewnątrz budynku mieszkalnego.

Dobre połączenie internetowe Wi-Fi to absolutne must have, jeśli zależy Ci na tym, by móc w komfortowy sposób czerpać z zasobów dostępnych w sieci niezależnie od aktywności, którą wykonujesz (e-sport, korzystanie z social mediów, praca w trybie zdalnym itp.). Przedstawiliśmy Ci w naszym tekście kilka prostych, domowych sposobów na to, by korzystać z dobrego połączenia Wi-Fi. Jeżeli jednak nie chcesz martwić się tym, że Internet przestanie dobrze działać nagle, w krytycznym momencie, zadbaj przede wszystkim o to, by podpisać umowę z operatorem, który zapewnia wysokiej jakości usługi.


Chat