Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Jak sprawdzić zużycie Internetu?

Internet Światłowodowy
27-03-2023

Zużycie transferu danych - jak je sprawdzić?

Użytkownicy Internetu mobilnego muszą się liczyć z limitami danych. Dlatego, warto aby wiedzieli ile zostało im Internetu, do wykorzystania na dany moment. W przypadku urządzeń wyposażonych w system Android można tego dokonać, wchodząc w ustawienia i wybierając opcję "użycie danych". Następnie, należy wybrać "komórkową transmisję danych". Po wykonaniu tych kroków uzyskamy dostęp do listy aplikacji, które wykorzystują łącze internetowe oraz do statystyk pokazujących zużyty przez nich transfer. W przypadku użytkowników system iOS sytuacja jest analogiczna. Należy wejść w ustawienia, a potem wybrać opcje "sieć komórkowa" i "ustawienia - dane mobilne". Sprawdzenie transferu Internetu na laptopie wymaga wejścia w ustawienia sieci i Internetu, a następnie kliknięcia w "zużycie danych", które jest wyrażane w megabitach lub gigabitach.

Jak kontrolować transfer danych?

Znając sposób na sprawdzanie ilości zużytych danych, warto się zastanowić nad opcjami, które mogą pozwolić na kontrolowanie i ograniczenie takiego zużycia. Pierwsza dość oczywista zasada dotyczy osób korzystających z sieci Wi-Fi. Przebywając w domu, powinniśmy korzystać właśnie z tego łącza. Ponadto, warto przeanalizować, które aplikacje zużywają najwięcej Internetu i starać się ograniczyć ten proces. Można to osiągnąć, na przykład przez instalacje ich "lżejszych" odpowiedników, które będą zużywały mniej danych. Oglądając filmy na telefonie, można się zdecydować na zmniejszenie jakości obrazu. Poza tym wideo da się zapisać w pamięci telefonu i korzystać z niego w trybie offline. Skuteczna kontrola transferu danych wymaga wyłączenia opcji automatycznych aktualizacji. Ściąganie uaktualnień powinno się odbywać z pełną świadomością użytkownika, a nie w dowolnym momencie. Ponadto, część aktualizacji okazuje się całkowicie zbędna, a pomimo to będzie się wiązała ze zużywaniem dużej ilości transferu. Taka kontrola może się też odbywać przy pomocy narzędzi oferowanych przez danego operatora. W takich wypadkach należy zastosować konkretne kody USSD, których wpisanie pozwala na otrzymanie informacji na temat zużycia danych oraz innych kwestii związanych z wykorzystywanym łączem.

INEA - wysokie limity danych

Osoby wykorzystujące dużą ilość transferu na swoich smartfonach powinny zwrócić uwagę na ofertę INEA. Oferta telefonii komórkowej w INEA to gwarancja nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz MMS-ów. Operator oferuje różne pakiety danych o bardzo wysokich limitach, na przykład 200 GB. Taka opcja zapewnia dostęp do innowacyjnej technologii 5G, która gwarantuje optymalną szybkość pobierania oraz wysyłania danych. Ponadto, w odróżnieniu od innych ofert Internetu mobilnego cechuje się dużą stabilnością. Dzięki temu może być wykorzystywana do wielu czynności, w tym do pracy zdalnej.

Monitorowanie transferu danych pozwala na uniknięcie skrajnych sytuacji, w których przekroczenie limitu przekłada się na utratę dostępu do Internetu. Poza tym wykonywanie tej prostej czynności daje możliwość wyszukiwania i usuwania aplikacji, które niepotrzebnie wykorzystują zbyt wiele transferu. W przypadku osób, które korzystają z łącza mobilnego na co dzień, warto stawiać na nowoczesną technologię 5G.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Powszechny dostęp do Internetu sprawia, że jego użytkownicy poszukują coraz stabilniejszych i szybszych łączy. W tym celu wiele osób decyduje się na sprawdzenie szybkości połączenia z siecią w telefonie. Podpowiadamy, jak zmierzyć prędkość Internetu w tym urządzeniu i dlaczego warto to robić.
Internet Światłowodowy
20-03-2023
Zmiana dostawcy Internetu nie musi być kłopotliwa. Wystarczy mieć świadomość, warunków podpisanej umowy i stosować się do zawartych w niej zapisów. Podpowiadamy, jak wypowiedzieć umowę z operatorem.
Internet Światłowodowy
27-03-2023
Chat