Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Jak wybrać Internet do wynajmowanego mieszkania?

Internet Światłowodowy
30-01-2024

Internet w wynajmowanym mieszkaniu: dostępne opcje

Decydując się na wynajem mieszkania, warto porozmawiać o tej kwestii z właścicielem jeszcze przed podpisaniem umowy. Może się bowiem okazać, że dostęp do połączenia z siecią jest już wliczony w cenę najmu. W praktyce jest to jednak rzadkością, a właściciele raczej nie chcą sobie dokładać obowiązków. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Internet w wynajmowanym mieszkaniu to przede wszystkim poniższe opcje.

Internet stacjonarny

Jeśli zależy Ci na niezawodnym i szybkim dostępie do sieci, to idealny będzie Internet stacjonarny światłowodowy. Cechuje się on wysokimi parametrami (prędkością i przepustowością), niską awaryjnością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne (wiatr, śnieg i deszcz). Korzystając ze światłowodu możesz cieszyć się stabilnym połączeniem i brakiem zakłóceń, co przydaje się kiedy pracujesz lub uczysz się zdalnie, czy też spędzasz czas grając online.

Internet światłowodowy jest przypisany do konkretnego adresu i wymaga doprowadzenia oraz instalacji przewodów. Z tego powodu, do jego podłączenia niezbędna jest zgoda właściciela mieszkania. Dotyczy to także innych rodzajów usług stacjonarnych (np. łącza telefonicznego). Wynika to z faktu, że prace związane z montażem często wymagają ingerencji w ściany mieszkania, na co może zezwolić wyłącznie właściciel nieruchomości.

Internet mobilny

Kolejna możliwość na założenie Internetu w wynajmowanym mieszkaniu to skorzystanie z łącza bezprzewodowego. Jest to rozwiązanie mobilne, nie ma więc konieczności przewiercania ścian ani przeprowadzania okablowania przez mieszkanie. Internet mobilny możesz zabrać ze sobą wszędzie - będziesz z niego korzystać nie tylko w miejscu zamieszkania. 

Podpisanie umowy na Internet mobilny nie wymaga zgody właściciela mieszkania. Zajmuje się tym sam najemca, który wybiera określoną opcję abonamentową, a następnie otrzymuje kartę SIM (umieszcza się ją w routerze lub przenośnym modemie). Ze względu na to, że bezprzewodowe łącze działa w oparciu o transfer danych sieci komórkowych, należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami w zasięgu. Na jakość sygnału wpływa m.in. odległość od nadajnika, pogoda oraz leśne otoczenie. 

Jak założyć Internet światłowodowy w wynajmowanym mieszkaniu?

Chcesz cieszyć się najwyższą jakością połączenia, jaką daje światłowód? Zanim zabierzesz się za formalności, zadbaj o poniższe kwestie:

  1. Sprawdź, czy łącze światłowodowe jest możliwe do zainstalowania w danej lokalizacji. Mapa zasięgu jest stale rozbudowywana, dlatego warto śledzić ją na bieżąco.

  2. Przygotuj się do rozmowy z właścicielem. Przedstaw mu korzyści, jakie wynikają z instalacji światłowodu. Dzięki temu wzrosną szanse na to, że wyrazi zgodę na jego podłączenie.


Ostatni krok to umowa na Internet w wynajmowanym mieszkaniu. Oczywiście należy wcześniej wybrać operatora oraz pasującą ofertę. W INEA znajdziesz elastyczne pakiety oraz ultraszybki Internet bez limitu, osiągający prędkość do 1000 Mb/s.

Czy połączyć Internet z innymi usługami?

Kiedy już zdecydujesz się na Internet światłowodowy do wynajmowanego mieszkania, warto pomyśleć o dodatkowych usługach. Łącząc je w jednej umowie, możesz skorzystać z atrakcyjnych cenowo pakietów. Jeden rachunek do opłacenia znacznie ułatwi także zarządzanie domowym budżetem. Co wybrać?

  • Telewizję światłowodową – Telewizja HIWAY od INEA daje ogromną swobodę w wyborze programów, które chcesz oglądać (wybierasz podstawowy pakiet i dowolnie rozszerzasz go o kolejne paczki programów, z których korzystasz tak długo, jak chcesz).

  • Telefonię komórkową – w INEA to m.in. nielimitowane rozmowy do wszystkich, SMS-y i MMS-y oraz szybki Internet 5G.


Nowoczesne pakiety usług to niezwykle wygodne rozwiązanie, którym możesz cieszyć się także w mieszkaniu, które wynajmujesz.

Dopasuj ofertę INEA do swoich potrzeb

Bez względu na to, czy mieszkasz w wynajętym lokalu, czy jesteś jego właścicielem, potrzebujesz szybkiego i niezawodnego Internetu. Światłowód to zaś najnowocześniejsza technologia, dzięki której możesz cieszyć się stabilnym połączeniem z siecią. Sprawdź ofertę INEA i wybierz opcję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Kluczowym elementem udanego studiowania online jest szybki i niezawodny dostęp do Internetu. Dowiedz się, jaki rodzaj Internetu będzie najlepszy dla studenta i na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty.
Internet Światłowodowy
22-12-2023
Decydując się na podłączenie do sieci, trzeba mieć na uwadze nie tylko własne upodobania, ale też względy techniczne. Spore znaczenie ma miejsce zamieszkania - możliwość dostarczenia usługi zależy od lokalizacji. Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki Internet jest dostępny pod moim adresem? Dowiedz się, jak to sprawdzić.
Internet Światłowodowy
30-01-2024
Chat