Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Jaki Internet do streamowania?

Internet Światłowodowy
27-03-2023

Internet do streamowania - jaki będzie odpowiedni?

Uczestnictwo i transmitowanie rozgrywek np. w League of Legends lub CS wymaga posiadania szybkiego łącza internetowego. Z tego powodu warto postawiać na Internet światłowodowy, który cechuje się wysoką stabilnością. Jest to szczególnie istotne w przypadku gamerów chcących osiągać sukcesy w wirtualnym świecie. Taki rodzaj Internetu minimalizuje ryzyko występowania przerw w dostępie do sieci. Poza tym sprawia, że przekaz obrazu na żywo odbywa się bez opóźnień. Wysoka jakość transmisji przyciąga widzów i pozwala na budowanie jeszcze większej społeczności. Osoby zastanawiające się jaka prędkość Internetu do streamowania pozwoli na komfortowe przesyłanie obrazu, powinny wypróbować łącze symetryczne. Dzięki temu zarówno pobieranie, jak i wysyłanie danych odbywa się bez najmniejszych problemów. Warto wybrać ofertę gdzie prędkość Internetu będzie na poziomie od 300 Mb/s do 1000 Mb/s. Inna opcja to korzystanie z łącza mobilnego. Należy pamiętać, że w tym przypadku liczy się nie tylko prędkość Internetu do streamowania, ale też posiadany pakiet danych do wykorzystania. Dlatego, warto wiedzieć, że godzina gry oznacza pobranie przynajmniej 100 Mb danych. Ponadto, gamerzy zastanawiający się, jaki upload do streamowania spełni ich oczekiwania, powinni wybierać oferty z prędkością wysyłania danych na poziomie przekraczającym 100 Mb/s. W przeciwnym razie ich transmisje mogą być trudne w odbiorze, co przełoży się na mniejsze zainteresowanie ze strony widzów.

Transmisja wideo przez Internet - na co zwrócić uwagę?

Prędkość transferowania danych to nie jedyny istotny parametr dotyczący płynnego streamowania. Należy też pamiętać o wartości PING. Jest to czas potrzebny na przesłanie informacji do serwera od momentu jej odebrania. Jest to szczególnie istotne w przypadku gier wymagających szybkiego reagowania. Zbyt wysoki PING sprawia, że wyrównana rywalizacja z innymi graczami jest niemożliwa. Osoby korzystające z łącza mobilnego muszą wiedzieć ile Internetu pobiera stream. Jest to ponad 100 Mb na godzinę, dlatego należy celować w pakiety gwarantujące jak największe limity danych.

Warto zaznaczyć, że transmisja na YouTube lub Twitchu wymaga uploadu na poziomie 30 Mb/s. W dzisiejszych czasach jest to absolutne minimum, a chcąc nadawać obraz w jakości Full HD lub 4K należy stawiać na znacznie szybszy upload.

Światłowód INEA do streamowania

Streamowanie bez szybkiego i solidnego łącza to karkołomne i frustrujące zadanie. Dlatego, warto wybrać Internet światłowodowy INEA. Jest to łącze symetryczne, zapewniające równą prędkość pobierania i wysyłania danych. Co ważne, może ona wynosić nawet do 1000 Mb/s. Łącze to cechuje się wysoką stabilnością wynikającą z jego niewrażliwości na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki symetrycznemu Internetowi od INEA granie w gry online oraz transmitowanie takiej rozgrywki odbywa się w bardzo komfortowych warunkach.

Wybierając Internet do streamowania, należy wziąć pod uwagę prędkości pobierania danych oraz uploadu. Nie można też zapominać o parametrze PING oraz o stabilności połączenia. Z tego powodu warto stawiać na Internet stacjonarny wykorzystujący technologię światłowodową.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Zmiana dostawcy Internetu nie musi być kłopotliwa. Wystarczy mieć świadomość, warunków podpisanej umowy i stosować się do zawartych w niej zapisów. Podpowiadamy, jak wypowiedzieć umowę z operatorem.
Internet Światłowodowy
27-03-2023
Żyjemy w czasach, w których dostęp do Internetu to podstawa. Umożliwia to łatwe opłacenie rachunków, robienie zakupów, a ponadto zapewnia ogrom rozrywek. Dlatego, warto postawiać na szybkie i stabilne rodzaje łącz internetowych. Podpowiadamy, jaki Internet do mieszkania okaże się odpowiednim wyborem.
Internet Światłowodowy
27-03-2023
Chat