Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Na czym polega telewizja internetowa

Telewizja
15-05-2023

Na czym polega telewizja internetowa?

Jeszcze do niedawna telewizja była nadawana tradycyjnymi kanałami dystrybucji, na przykład przez satelitę lub sygnał telewizji kablowej. Od kilku lat można ją odbierać dzięki technologii strumieniowej. Telewizja Online może być dostarczana na kilka sposobów. Najczęściej za pośrednictwem dostawców Internetu posiadających licencję na transmisję sygnału. Ponadto, część stacji telewizyjnych udostępnia nadawane przez siebie kanały na swoich oficjalnych stronach www. Warto zaznaczyć, że wiele programów odbieranych dzięki opisywanemu rozwiązaniu jest dostępna tylko i wyłącznie w Internecie. Oznacza to, że osoby korzystające z tradycyjnej kablówki lub anteny satelitarnej nie mają możliwości ich oglądania. Poza tym telewizja odbierana za pomocą technologii strumieniowej nie wymaga posiadania tradycyjnego odbiornika. W tym przypadku wystarczy dostęp do laptopa lub smartfona. Z tego powodu taka telewizja może być oglądana w każdym pomieszczeniu, nie tylko w salonie lub sypialni, ale także w kuchni lub domowym biurze. Ponadto, można się nią cieszyć na świeżym powietrzu, na przykład podczas odpoczynku na tarasie.

Jak odbierać TV przez Internet?

Aby móc odbierać telewizję internetową należy mieć dostęp do szybkiego łącza, najlepiej takiego, które wykorzystuje technologię światłowodową. Dzięki temu mamy pewność, że nadawany sygnał będzie odbierany beż żadnych zakłóceń i opóźnień. TV internetowa to innowacyjna usługa, z której można korzystać na wszystkich urządzeniach mających dostęp do szybkiego Internetu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na korzystanie z usług dostawców zapewniających dostęp do obydwu wspomnianych rozwiązań. Dzięki temu można cieszyć się stabilnym łączem oraz doskonałym sygnałem telewizyjnym. Poza tym taka opcja daje możliwość planowania nagrywania ulubionych filmów, seriali i różnego rodzaju programów. Osoby, które nie są w stanie ich obejrzeć w godzinie emisji mogą to zrobić w innym, wybranym przez siebie terminie. W zależności od potrzeb pakiet telewizji internetowej może się składać z różnej ilości programów, na przykład ogólnotematycznych, filmowych lub sportowych. Wybór jest uzależniony od preferencji użytkowników, co umożliwia bezproblemowe spersonalizowanie takiego pakietu.

INEA Online TV - telewizja dla wymagających widzów

Osoby, które zdecydowały się na odbiór telewizji przez Internet, powinny zwrócić uwagę na ofertę INEA. Dostawca daje możliwość korzystania z cieszącej się olbrzymią popularnością usługi, jaką jest INEA Online TV. Jest to opcja zapewniająca ponad 100 kanałów na żywo. Co ważne, użytkownicy takiego rozwiązania mogą oglądać TV na trzech urządzeniach jednocześnie. Dzięki temu każdy domownik może obejrzeć interesujący go program w chwili jego transmisji. INEA Online TV sprawdza się na urządzeniach mobilnych, a poza tym dzięki technologii Miracast można ją oglądać także na ekranie tradycyjnego telewizora.

Internetowe telewizje wzbudzają coraz większe zainteresowanie polskich widzów. W połączeniu ze stabilnym łączem światłowodowym dają możliwość odbioru niezliczonej ilości kanałów w wysokiej jakości, bez irytujących zakłóceń. Taka telewizja może być odbierana na wielu urządzeniach w każdym miejscu w domu lub mieszkaniu.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Telewizja internetowa cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich odbiorców. Idąc w parze z szybkim i stabilnym łączem, może zapewniać dostęp do niezliczonej ilości kanałów w najwyższej jakości. Wyjaśniamy, dlaczego warto stawiać na telewizję online i jak dobrać odpowiednią ofertę.
Telewizja
22-05-2023
Chat