Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Najlepszy Internet dla studenta

Internet Światłowodowy
20-02-2023

Dobry Internet dla studenta - czyli jaki?

Studenci to osoby, których sytuacja mieszkaniowa i finansowa może ulegać częstym zmianom. Dzieje się tak dlatego, że uczęszczając na studia nie ustają w poszukiwaniach niedrogiego lokum, a ponadto decydują się na dorywcze prace i chcą mieszkać jak najbliżej miejsca zatrudnienia i uczelni. Z tych powodów studenci poszukujący optymalnego łącza Internetowego biorą pod uwagę takie aspekty jak:

  • czas trwania umowy - w tym wypadku najlepsze są oferty trwające rok lub kilka miesięcy,

  • cena - ze względu na niskie zarobki, a nierzadko konieczność korzystania z pomocy rodziców, młodzi ludzie wybierają zazwyczaj najtańsze z dostępnych na rynku ofert,

  • szybkość - prędkość Internetu dla studenta powinna wynosić co najmniej 50 Mb/s.

Łącze światłowodowe dla studentów

Duża grupa studentów może jednak pozwolić sobie na korzystanie z Internetu światłowodowego. Mowa tu o osobach mieszkających z rodziną lub na sprawdzonych stancjach albo mieszkaniach. W takich przypadkach lokum jest zajmowane przez większą liczbę osób, co sprawia, że wysokość rachunku za Internet przestaje być problemem. Wiąże się to z dużym obciążeniem łącza, które wynika z dużej ilości urządzeń podłączonych do sieci w tym samym czasie. Dlatego, studenci dzielący mieszkania powinni stawiać na Internet światłowodowy od INEA. Jest to łącze symetryczne, co oznacza równą prędkość wysyłania i pobierania danych. Dzięki temu uczestniczenie w wykładach zdalnie oraz wysyłanie dużych plików nie będzie stanowiło żadnego kłopotu. Światłowód może występować w kilku wariantach od 300 Mb/s aż do 1000 Mb/s. Ponadto, taki rodzaj łącza wyróżnia się stabilnością, co oznacza nieprzerwany dostęp do sieci.

Internet mobilny dla studenta

W przypadku braku możliwości korzystania ze światłowodu najlepszy Internet dla studenta to łącze mobilne. Decydując się na taką opcję, należy sprawdzić ile Internetu zużywa się w ciągu miesiąca. Po dokonaniu tych obliczeń można się zdecydować na konkretną wielkość pakietu, na przykład 20 Gb. Istnieje też bezpieczniejsze rozwiązanie w postaci Internetu mobilnego bez limitu. Niestety, dla wielu studentów taka opcja wiąże się z większymi kosztami. Jak już wcześniej wspominaliśmy Internet mobilny dla studenta powinien gwarantować prędkość transferu danych wynoszącą 50 Mb/s. W większości przypadków jest to wystarczająca szybkość, która pozwala na komfortową naukę.

Atrakcyjna oferta Internetu dla studentów

Wspomniany Internet światłowodowy INEA umożliwia skorzystanie z wielu ciekawych dodatków, które przypadną do gustu osobom studiującym. Dostęp do takich kanałów filmowych jak HBO lub CINEMAX na pewno zainteresuje studentów. Te nowoczesne platformy pozwalają na zobaczenie wielu ciekawych filmów i seriali. Ponadto, INEA daje możliwość odbierania kanałów CANAL+. Taka opcja gwarantuje legalny dostęp do transmisji z meczów rodzimej Ekstraklasy oraz najmocniejszych lig piłkarskich w Europie. Ponadto, możliwe jest skorzystanie z oferty Telewizji HIWAY, w której znajdują się wszystkie najpopularniejsze kanały telewizyjne. Taka mnogość wyboru sprawia, że każda osoba znajdzie programy odpowiadające jej gustom i będzie mogła pozwolić sobie na miłą odskocznię od nauki.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Istnieją sytuacje, w których wybór odpowiedniego łącza internetowego może być kłopotliwy. Nie każda lokalizacja w kraju umożliwia korzystanie z instalacji światłowodowej. Jest to częsty problem dotyczący rodzin mieszkających z dala od miast. Podpowiadamy, jaki Internet na wsi okaże się być optymalnym rozwiązaniem.
Internet Światłowodowy
20-02-2023
Chat