Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Ochrona smartfona przed wirusami

Telefonia komórkowa
20-03-2023

Ochrona smartfona przed wirusami

Do niedawna telefony z systemem Android nie posiadały żadnego zabezpieczenia, które chroniłoby urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Wielu operatorów gwarantuje zabezpieczenie telefonu, które jest zintegrowane z posiadanym oprogramowaniem. Ponadto, wiele aplikacji jest tworzonych z myślą o odpieraniu cyberataków. Przykładowo, mogą to być aplikacje służące do wykonywania operacji bankowych. Niestety, taka ochrona może okazać się niewystarczająca. Dlatego, warto zainstalować dodatkowy antywirus do smartfona. Takie rozwiązanie sprawia, że system staje się bezpieczniejszy, a szansa utraty wrażliwych danych jest znacznie mniejsza. Warto stawiać na oprogramowanie antywirusowe zawierające dodatkowe przydatne funkcje, takie jak usuwanie zbędnych plików oraz regularne czyszczenia pamięci RAM. Dzięki temu sprzęt ma solidną ochronę, a poza tym pozostaje wydajny przez znacznie dłuższy okres. Większość tego typu aplikacji jest dostępna w sklepie Google Play. Nie należy natomiast instalować oprogramowania z niepewnego źródła, bo może nas to narazić na dodatkowe niebezpieczeństwo.

Czy antywirus na telefon jest potrzebny?

Wiele osób twierdzi, że antywirusy na smartfony to zbędny dodatek, a nowoczesne systemy zapewniają dostateczną ochronę urządzenia. Pomimo tego, należy zwrócić uwagę, na to że zewnętrzne aplikacje oferują wiele dodatkowych, interesujących opcji. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wykorzystują swoje telefony do zakupów w sieci i transakcji bankowych oraz tych operujących wrażliwymi danymi. Ich sprzęt jest narażony na cyberataki za każdym razem, gdy klikają w podejrzany link, na przykład informujący o rzekomo nieodebranej przesyłce. Pod takim adresem znajduje się zwykle złośliwe oprogramowanie, które może wyrządzić wiele szkód. Skuteczność zewnętrznych antywirusów jest wyższa od rozwiązań systemowych. Niestety, wiąże się to często z koniecznością zakupu dodatkowego oprogramowania, dlatego warto wybrać to właściwe. 

Antywirus na smartfona - czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od świadomości użytkownika telefonu. W przypadku osób, które klikają w każdy otrzymany link, warto zainwestować w tego typu oprogramowanie. Ludzie zdający sobie sprawę z internetowych zagrożeń i potrafiący je skutecznie ograniczyć mogą zrezygnować lub zastanowić się nad zakupem dodatkowego oprogramowania antywirusowego. Niezależnie od tego warto natomiast pomyśleć o doborze bezpiecznego i szybkiego Internetu bezprzewodowego na swoje urządzenia. Mowa o łączu wykorzystującym technologię 5G. Jest to rozwiązanie, które zapewnia telefonia komórkowa INEA. Korzystając z takiej opcji, można liczyć na doskonały zasięg na terenie całego kraju oraz na wygodny roaming poza jego granicami.

Ochrona antywirusowa telefonu to istotna kwestia, ale warto wiedzieć, że nowoczesne smartfony posiadają systemowe zabezpieczenia przed cyberatakami. Niestety, bywają sytuacje, w których są one niewystarczające. Dlatego, osoby nie zdające sobie sprawy z zagrożeń w sieci powinny zastanowić się nad zakupem dodatkowego oprogramowania antywirusowego. Doskonałym rozwiązaniem może być pakiet bezpieczeństwa INEA SAFE. Składa się on z dwóch modułów: SAFE5 oraz ID PROTECTION. Pierwszy z nich prześwietla Twój telefon w celu znalezienia złośliwego oprogramowania czy niebezpiecznych aplikacji i treści. Z kolei drugi moduł chroni tożsamość usługobiorcy w sieci i monitoruje czy w Internecie nie pojawiły się dane powiązane z adresem mailowym użytkownika.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Nie wszyscy seniorzy są w stanie wybrać odpowiedni abonament na telefon stacjonarny. Dlatego, warto im w tym pomóc i postawić na ofertę, która sprosta ich potrzebom. Podpowiadamy, jak wybrać dobry abonament dla seniora.
Telefonia komórkowa
20-03-2023
Telefonia komórkowa zapewnia łączność ze światem praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze. Ciężko wyobrazić sobie życie bez smartfona z dostępem do Internetu. Dlatego, warto mieć świadomość, czym jest sieć komórkowa i na jakich zasadach działa.
Telefonia komórkowa
20-03-2023
Chat