Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Przeniesienie numeru do innego operatora

Telefonia komórkowa
15-05-2023

Jak przenieść numer telefonu?

Zmiana operatora telefonii komórkowej może się odbywać stacjonarnie w salonie danego dostawcy lub przez Internet. Coraz większą popularnością cieszy się ta druga opcja, która nie wymaga wychodzenia z domu, a wszystkie formalności są dopełniane sprzed ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Niezależnie od wyboru formy przenoszenia numeru, należy złożyć wniosek u docelowego operatora. Należy się również wylegitymować za pomocą aktualnego dowodu osobistego. W przypadku salonów stacjonarnych wystarczy go przedstawić pracownikowi. Osoby decydujące się na zmianę numeru przez Internet muszą wykonać skan takiego dokumentu. Należy zaznaczyć, że nie wszyscy operatorzy respektują taką formę potwierdzania tożsamości. Dlatego warto wcześniej sprawdzić szczegółowe warunki oferty danego operatora. W przeciwnym razie proces przenoszenia numeru może się znacznie wydłużyć.

Kiedy można przenieść numer?

Przenoszenie numeru do innej sieci powinno się odbywać jak najbliżej zakończenia obecnego zobowiązania. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć sytuacji, w której musimy opłacać dwa abonamenty jednocześnie. Najlepiej jest to więc zrobić kilka dni przed końcem umowy obowiązującego abonamentu. Warto zaznaczyć, że większość operatorów daje możliwość wyboru konkretnego dnia, w którym ma nastąpić przeniesienie numeru. Dzięki temu można dokonać w pełni świadomego wyboru, który pozwoli uniknąć niepotrzebnych strat finansowych. Warto stawiać na operatorów przedstawiających klarowne zasady przenoszenia numeru, jak również korzystne warunki nowej umowy. Telefonia komórkowa INEA to opcja spełniająca obydwa wymienione warunki. Dostawca zapewnia nielimitowane rozmowy oraz SMS-y i MMS-y. Ponadto, operator gwarantuje dostęp do innowacyjnej technologii 5G. Dzięki temu abonent może korzystać z szybkiego i stabilnego mobilnego łącza internetowego. Taka opcja przekłada się na wysoką jakość rozmów wideo, jak również błyskawicznego przesyłania zdjęć lub oglądania ulubionych filmów i seriali. Warto dodać, że INEA korzysta z infrastruktury PLAY, co oznacza brak problemów z zasięgiem na terenie całego kraju.

Ile trwa przeniesienie numeru?

W większości przypadków  przenoszenie numeru telefonu trwa od 2 do 3 dni roboczych. Mowa o sytuacjach, w których poprzednia umowa dobiega już końca. Jest to zasada, która tyczy się różnych form składania wniosku o przeniesienie numeru. Zarówno tych składanych przez Internet, jak i pocztą. W przypadku, gdy wnioskodawca odwiedza biuro usługodawcy proces, odbywa się znacznie szybciej i czas potrzebny na przeniesienie numeru można skrócić nawet do 6 godzin. Należy pamiętać, że wspomniane terminy muszą być przestrzegane przez operatorów telefonii komórkowej. Taki stan rzeczy wynika z obowiązującego w Polsce prawa telekomunikacyjnego.

Przeniesienie numeru telefonu do nowego operatora nie jest trudne, ale decydując się na taki krok, warto pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze należy to robić na kilka dni przed końcem wygasającej umowy. Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest stawanie na sprawdzonych operatorów zapewniających doskonały zasięg w całym kraju oraz dostęp do Internetu jak najwyższej jakości. Poza tym warto celować w oferty gwarantujące jak największe limity danych.


Chat