Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Przepustowość i prędkość Internetu światłowodowego

Internet Światłowodowy
22-09-2023

Internet światłowodowy - dlaczego warto?

Przepustowość światłowodu to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto inwestować w dostęp do takiego łącza. Jest ona znacznie wyższa w stosunku do tradycyjnych łączy stacjonarnych, które działają dzięki wykorzystaniu kabli miedzianych. Ponadto na ten moment żaden Internet bezprzewodowy, nawet 5G nie dorównuje światłowodom. Należy tu zaznaczyć, że przepustowość łącza piątej generacji sieci komórkowej może okazać się w przyszłości wyższa, natomiast obecnie najwydajniejsza opcja to światłowód, który wykazuje znacznie więcej zalet. Tego rodzaju łącze cechuje się bardzo dobrą stabilnością wynikającą z niewrażliwości na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu sprawdza się nie tylko do celów rozrywkowych, ale również do pracy zdalnej, kiedy to nie można sobie pozwolić na utratę połączenia z siecią.

Jaka jest prędkość Internetu światłowodowego?

Przepustowość łącza FTTH bywa różna i jest zależna od warunków oferowanych przez wybranego operatora usług telekomunikacyjnych. W większości przypadków jej minimalna wartość wynosi 200 Mb/s. Jest to opcja idealna dla par lub singli, jednak większa liczba domowników wymusza korzystanie z szybszego łącza. Aktualnie najszybszy Internet światłowodowy zapewnia przepustowość na poziomie 1000 Mb/s. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać wiele urządzeń jednocześnie, a użytkownik żadnego z nich nie będzie narzekał na niższą jakość połączenia. Należy dodać, że decydując się na korzystanie ze światłowodu, warto inwestować w łącze symetryczne. Taki wybór oznacza równą szybkość downloadu i uploadu. Ten ostatni parametr ma olbrzymi wpływ na prędkość przesyłania danych, jak również na jakość rozgrywki multiplayer. Jest to zdecydowanie lepsza opcja od tradycyjnego Internetu asymetrycznego, który może zapewniać doskonałą szybkość pobierania, ale jednocześnie nie będzie spełniał przyjętych standardów odnośnie szybkości wysyłania danych.

Światłowód od INEA

Osoby, które chcą korzystać z Internetu światłowodowego, powinny zwrócić uwagę na bogatą ofertę proponowaną przez INEA. Zapewniamy dostęp do technologii FTTH, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb danego klienta. Maksymalna prędkość takiego Internetu może wynosić nawet 1000 Mb/s. Ponadto decydując się na światłowód od INEA masz dodatkowo możliwość korzystania z usługi dostępu do telewizji internetowej w jakości 4K. Możesz oglądać setki ciekawych kanałów, między innymi ogólnotematycznych, filmowych, sportowych i dziecięcych. Na tym nie koniec, INEA proponuje wiele użytecznych dodatków, na przykład pakiety bezpieczeństwa chroniące użytkowników surfujących w sieci oraz dostęp do telefonii komórkowej korzystającej z technologii 5G.

Aktualnie światłowód to najwydajniejszy rodzaj łącza internetowego, z którego mogą korzystać użytkownicy. Jego prędkość jest uzależniona od opcji wybranej u danego operatora i może wynosić nawet 1000 Mb/s. Takie łącze cechuje się bardzo wysoką stabilnością i pozwala na komfortowe wykonywanie wszelkich czynności w sieci.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Wiele osób korzystających z pozornie bardzo szybkiego Internetu nie odczuwa jego wysokich parametrów. Może to wynikać z kilku przyczyn, a jedna z nich to nieodpowiednie parametry routera. Podpowiadamy, jaki jest wpływ routera na szybkość Internetu.
Internet Światłowodowy
22-09-2023
Chat