Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Telewizory do oglądania meczów i sportu

Telewizja
27-02-2023

Jaki telewizor do oglądania sportu?

Wybierając funkcjonalny tv do sportu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pierwszy z nich to rozdzielczość ekranu, która może wynosić nawet 8K. Niestety, na ten moment tego typu modele wyróżniają się bardzo dużymi cenami, ale w przypadku miłośników sportu można celować w znacznie tańsze modele 4K (4096 x 2160). Należy zaznaczyć, że zawody sportowe na najwyższym poziomie są transmitowane właśnie w takiej jakości. Fani piłki nożnej zastanawiający się jaki rodzaj telewizora wybrać powinni zwrócić uwagę na to, czy dany model wykorzystuje technologię HDR (High Dynamic Range, czyli wysoki zakres dynamiki). Taka opcja sprawia, że obraz zdaje się niemal rzeczywisty. Dzieje się tak dlatego, że funkcja HDR, odpowiada za zwiększoną widoczność różnicy pomiędzy najjaśniejszymi i najciemniejszymi punktami. Podobny efekt można uzyskać dzięki podświetlaniu krawędziowemu za pomocą diod LED. Kupując telewizor do oglądania meczów, należy też zwrócić uwagę na:

  • ostrość obrazów ruchomych,

  • poziom degradacji kolorów pod kątem,

  • przekątną obrazu,

  • jakość emitowanego dźwięku.

Jaka częstotliwość odświeżania telewizora do sportu?

Częstotliwość odświeżania matrycy to niezwykle ważny aspekt, zarówno dla graczy, jak i dla miłośników sportu. W większości modeli dostępnych na rynku ten parametr wynosi 50Hz. W przypadku osób kochających oglądać wydarzenia sportowe warto zainwestować w nieco lepszy telewizory z częstotliwością odświeżania matrycy na poziomie 100Hz. Jest to rozwiązanie pozwalające na uzyskanie większej płynności obrazu oraz ostrości, nawet podczas bardzo dynamicznych ruchów, które są charakterystyczne dla większości dyscyplin sportowych.

Tryb sport w telewizorze - czy jest konieczny?

Osoby wybierające telewizor do piłki nożnej często inwestują w modele posiadające funkcję trybu sportowego. Jest to technologia pozwalające na uzyskanie bardziej płynnego obrazu, zwiększonej jasności i ostrości oraz wyższego nasycenia kolorów. Ponadto, daje możliwość rozszerzenia sceny dźwiękowej, co sprawia, że kibice czują się niemal jak na stadionie. Po aktywowaniu tego trybu murawa staje się bardziej wyrazista, a obraz bardziej dynamiczny. W przypadku tego specjalnego trybu należy wybierać modele o parametrach, które są w stanie wykorzystać jego możliwości. Niestety, niektórzy producenci oferują tę opcję, ale wytwarzane przez nich telewizory nie gwarantują otrzymywania wyżej wymienionych efektów.


Gdzie oglądać sport na TV?

Osoby kochające emocje sportowe powinny zwrócić uwagę na ofertę firmy INEA, dzięki której można skorzystać z bogatego pakietu składającego się z Internetu światłowodowego oraz telewizji. Jest to opcja pozwalająca na odbieranie kanałów CANAL+. Z pewnością spodoba się to fanom piłki nożnej, umożliwiając im oglądanie spotkań polskiej Ekstraklasy, a także wielu innych lig takich jak angielska, hiszpańska czy francuska. Ponadto, osoby korzystające z takiego pakietu mogą oglądać rozgrywki NBA i żużlową Ekstraligę. Warto dodać, że w ofercie INEA znajduje się telewizja HIWAY, która daje możliwość odbierania aż 10 kanałów sportowych w bardzo wysokiej rozdzielczości.
PRZECZYTAJ TAKŻE
Podczas wybierania odpowiedniego telewizora należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz wielkość pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Podpowiadamy, jak dobrać telewizor, aby jego użytkowanie nie sprawiało żadnego problemu.
Telewizja
27-02-2023
Chat