Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Zakupy przez Internet - na co zwrócić uwagę?

Internet Światłowodowy
30-01-2024

Jaki wpływ na zakupy przez Internet ma rodzaj łącza?

Sklepy internetowe są czynne przez całą dobę, również w weekendy i święta. Aby skorzystać z ich oferty, nie musisz wychodzić z domu ani tracić cennych godzin na poszukiwanie potrzebnych rzeczy. Te zalety zakupów przez Internet sprawiają, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Jeśli należysz do ich grona, pewnie wiesz, że zakupy za pośrednictwem Internetu są znacznie przyjemniejsze, kiedy nie musisz przejmować się wolnym ładowaniem stron. Dlatego właśnie pierwszą sprawą, o którą należy zadbać jest rodzaj łącza internetowego.

Jaki Internet sprawdzi się najlepiej podczas zakupów? Istotna jest jego prędkość, przepustowość oraz odporność na zakłócenia. Dzięki temu strony ładują się błyskawicznie, a transakcje przebiegają sprawnie - nie przeszkodzi w tym nawet śnieżyca lub silny wiatr. Powyższe warunki spełnia światłowód - najnowocześniejsza metoda dostarczania Internetu. W INEA prędkość łącza wynosi nawet 1000 Mb/s, a parametry łatwo dobierzesz do swoich potrzeb.

Zasady bezpiecznych zakupów przez Internet

Jak kupować przez Internet, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo? To jedna z najważniejszych spraw, o których trzeba pomyśleć. Cyberprzestępcy atakują na wiele różnych sposobów, m.in. wykradając dane lub włamując się na konta bankowe. Nie chcesz paść ich ofiarą? Wykorzystaj poniższe zasady zanim zdecydujesz się na zakup przez Internet.

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo połączenia

Chcesz zrobić zakupy przebywając w miejscu publicznym? Zrezygnuj z korzystania z ogólnodostępnych sieci Wi-Fi. Możliwe, że hotspot został stworzony przez cyberprzestępców, którzy mogą szybko poznać Twoje dane. Znacznie lepszym pomysłem jest używanie własnego transferu danych. Warto zatroszczyć się o to już podczas wyboru operatora sieci komórkowej. W INEA możesz zdecydować się na telefonię komórkową z pakietem nawet 200 GB Internetu. Do dyspozycji masz też nową jakość zasięgu 5G.

  1. Sprawdź wiarygodność sklepu lub sprzedawcy

Uczciwość sprzedawcy lub sklepu, to kolejna ważna sprawa, o której należy pomyśleć robiąc zakupy przez Internet. Na co zwrócić uwagę zanim wykonasz transakcję?

  • Przeczytaj opinie innych klientów,

  • Zweryfikuj zabezpieczenia strony (szyfrowanie rozpoznasz po adresie rozpoczynającym się od https),

  • Upewnij się, że aplikacje zakupowe nie są dziełem hakerów (zapoznaj się z opiniami użytkowników).


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź dane sklepu (adres, numer telefonu) - brak dokładnych informacji jest powodem do niepokoju. Dobrym pomysłem jest też przejrzenie publicznych rejestrów przedsiębiorców, takich jak CEIDG i KRS, aby zyskać pewność, że firma prowadzi działalność zgodną z prawem. Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem transakcji przeczytać regulamin sklepu oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi płatności, dostawy, reklamacji i odstąpienia od umowy. 

  1. Ochroń swoje dane przed przestępcami.

Sieć domowa również może zostać zaatakowana przez przestępców. Jak bezpiecznie kupować w Internecie, aby temu zapobiec? Niezbędna jest ochrona przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. Najlepiej wybierać kompleksowe rozwiązania, takie jak pakiet bezpieczeństwa INEA Safe. Otrzymujesz tutaj dwa moduły:

  • SAFE5, który skanuje urządzenia, rozpoznając złośliwe oprogramowanie, niebezpieczne aplikacje oraz szkodliwe treści,

  • ID Protection, który chroni Twoją tożsamość w Internecie, sprawdzając dane powiązane z adresem e-mail użytkownika.


Pakiet bezpieczeństwa od INEA wykrywa wycieki danych oraz monitoruje czynności bankowe, dlatego skutecznie chroni Twoje pieniądze podczas zakupów online.

Szybkie i bezpieczne zakupy przez Internet dzięki INEA

Znasz już zasady bezpiecznego kupowania w Internecie? Zatroszcz się w takim razie o swój komfort i wybierz rozwiązania od INEA. Niezawodny Internet światłowodowy sprawi, że zakupy będą jeszcze szybsze, a pakiet bezpieczeństwa pozwoli na beztroskie korzystanie z dobrodziejstw sieci wszystkim domownikom. Dzięki temu zakupy staną się prawdziwą przyjemnością!

PRZECZYTAJ TAKŻE
Decydując się na podłączenie do sieci, trzeba mieć na uwadze nie tylko własne upodobania, ale też względy techniczne. Spore znaczenie ma miejsce zamieszkania - możliwość dostarczenia usługi zależy od lokalizacji. Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki Internet jest dostępny pod moim adresem? Dowiedz się, jak to sprawdzić.
Internet Światłowodowy
30-01-2024
Jak radzi sobie współczesny senior w sieci? Według statystyk Krajowego Instytutu Mediów 3 na 4 osoby w wieku 60-74 lat mają w swoim domu dostęp do Internetu. Seniorzy chętnie więc wkraczają w cyfrowy świat, co przynosi im wiele korzyści. Trzeba jednak pamiętać o licznych zagrożeniach, które mogą ich tam spotkać. Jak zapewnić seniorom bezpieczeństwo?
Internet Światłowodowy
26-02-2024
Chat