Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Zalety telewizji i Internetu światłowodowego

Telewizja
23-10-2023

Na czym polega telewizja światłowodowa?

Co to jest tv światłowodowa? Sygnał jest w niej przesyłany przez światłowody, czyli medium transmisyjne, działające w oparciu o fale optyczne. Sam światłowód jest zaś jednym z najważniejszych odkryć technologicznych ostatnich lat. Stanowi on zamkniętą strukturę z włókna szklanego, która grubością jest zbliżona do ludzkiego włosa. Eliminuje więc to konieczność stosowania anten lub miedzianych przewodów, które jeszcze nie tak dawno były standardem.

Światłowód służy do przesyłania danych cyfrowych, dlatego jest wykorzystywany w urządzeniach potrzebujących połączenia z siecią internetową. Najczęściej kojarzy się go z szybkim Internetem, jednak zastosowanie tej technologii jest znacznie szersze. Może bowiem służyć jako medium zapewniające dostęp do programów telewizyjnych. Zalety światłowodu, takie jak bezawaryjność, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na jego podłączenie.

Tv bez zakłóceń i opóźnień, czyli zalety światłowodu

Światłowód jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Na przesył danych nie wpływają też takie czynniki jak ukształtowanie terenu lub zalesiona okolica. Co to oznacza? Telewizja przez światłowód jest niezawodna i stabilna. Działa bez zakłóceń lub opóźnień 24 h na dobę, bez względu na to, jaka aura panuje za oknem.

Jakie jeszcze korzyści przynoszą telewizja i Internet światłowodowy?

  • wysoka jakość dźwięku i obrazu,
  • brak anten i plączących się kabli,
  • możliwość wykorzystania zaawansowanych funkcji nowoczesnych telewizorów,
  • szybkie, niezawodne i bezawaryjne odbieranie oraz wysyłanie danych.

To, jakie jeszcze zalety będzie mieć telewizja światłowodowa, zależy od dostawcy usługi. Wybierając telewizję światłowodową HIWAY od INEA, otrzymujesz bezprzewodowy dekoder i możesz cieszyć się bogatymi pakietami programów. Do wyboru masz ponad 200 kanałów, a także zyskujesz dostęp do Wypożyczalni VOD.

Telewizja HIWAY – pełna swoboda wyboru

Każdy posiada swoje ulubione programy. Zdarza się też, że oglądasz określony kanał tylko przez pewien czas. Przykład? W trakcie rozgrywek ligowych możesz potrzebować dostępu do kanałów sportowych, wiesz jednak, że po ich zakończeniu nie będziesz już z nich korzystać. Gdyby tak mieć możliwość personalizacji swojej oferty oraz wykupienia określonych paczek tematycznych tylko na chwilę… To życzenie może się spełnić już za moment, jeśli wybierzesz telewizję HIWAY.

Telewizja po światłowodzie od INEA stawia na swobodę wyboru. Decydując się na nią, możesz dowolnie konfigurować swoją ofertę. Oznacza to, że wybierasz nie tylko paczki tematyczne na stałe, ale w trakcie obowiązywania umowy możesz dobierać kolejne: na tak długo, jak chcesz.

HIWAY TV to pełnia nowoczesnych rozwiązań, takich jak m.in. funkcja CATCH UP (odtworzenie wybranego programu do 7 dni wstecz), OD POCZĄTKU (wrócenie do początku programu), NAGRYWANIE (możliwość nagrania i przechowania programu). Nowy dekoder daje też dostęp do kanałów liniowych w jakości 4K oraz filmów 4K w aplikacji YouTube. Opcja MULTIROOM pozwala na oglądanie różnych kanałów na nawet 5 telewizorach w tym samym czasie, a możliwość stworzenia swojego profilu zapewnia jeszcze większą personalizację oferty.

Ciesz się telewizją bez kabli i odkryj nowe oblicze HIWAY

Telewizja przez światłowód to nie tylko szybkość, jakość i niezawodność. Decydując się na HIWAY TV zyskujesz elastyczną telewizję, idealnie dobraną do swoich potrzeb i upodobań. Instalacja nowego dekodera jest wyjątkowo prosta – wystarczy, że podłączysz go po Wi-Fi do światłowodu INEA, a następnie kablem HDMI do telewizora. Gotowe! Możesz do woli oglądać swoje ulubione programy i modyfikować ofertę: bez obaw o zakłócenia i awarie.

PRZECZYTAJ TAKŻE
Komfortowe oglądanie wydarzeń sportowych wymaga posiadania odpowiedniej jakości telewizora. Taki sprzęt musi posiadać wysoką częstotliwość odświeżania matrycy oraz odpowiednią rozdzielczość. Podpowiadamy, jaki telewizor do oglądania sportu okaże się trafnym wyborem.
Telewizja
22-09-2023
Chat