Search
Obsługa Pomoc
Aktualności INEA

1 listopada 2015

Discovery Chanel w oknie otwartym do 04.01.16

Discovery pokazuje prawdziwe historie, bohaterów z krwi i kości, którzy podążają własną ścieżką, bez względu na wszystko. Lokalnie wyprodukowana seria POLSCY TRUCKERSI, która zadebiutuje na kanale Discovery Channel, doskonale spełnia to zadanie. To pierwszy tak szczegółowy portret świata polskich kierowców ciężarówek, prawdziwych „królów Europy”, przewożących ładunki  od Atlantyku po Syberię. 

Discovery Channel zaprasza polskich widzów
do świata ludzi wykonujących zawód kierowcy ciężarówek, którym będziemy towarzyszyć w ich pracy. Ale nie tylko. POLSCY TRUCKERSI to także opowieść o rodzinach kierowców, ich pozazawodowym życiu i pokonywaniu własnych granic. Nasi bohaterowie są pasjonatami i profesjonalistami, którzy na co dzień muszą mierzyć się z niebezpiecznymi wyzwaniami.

Niezapomniana przejażdżka z polskimi truckersami

- Trafić za kierownicę trucka nie jest łatwo. Ale kiedy już siądziesz w kabinie, za nic w świecie nie będziesz chciał wyjść – mówi „Almerka”, jedna z bohaterek premierowej serii POLSCY TRUCKERSI.
Z pewnością niejeden widz Discovery Channel marzył o prowadzeniu buchającej spalinami ciężarówki, z potężnym silnikiem i półmetrowymi kołami. Oczywiście marzyć może każdy, ale żeby jeździć truckiem trzeba być twardzielem, który nie boi się wyzwań, załaduje tony towaru i przejedzie 10 godzin bez zatrzymywania się (nawet jeśli jest eteryczną dwudziestoparolatką). To tacy ludzie są bohaterami premierowej serii POLSCY TRUCKERSI na Discovery Channel. 

Almerka” zaczęła wcześnie. Już w dzieciństwie objeżdżała Polskę ze swoim tatą w czerwonym KAMAZ-ie. Parę lat później sama postanowiła kontynuować rodzinne tradycje. Nic nie kręci mnie tak, jak ryk moich 600 koni mechanicznych – mówi 28-letnia szczuplutka blondynka. Równie odjechany na punkcie swojej pracy jest Łukasz – kolejny z bohaterów POLSKICH TRUCKERSÓW. Ten facet o spokojnym głosie i poukładanym życiu rodzinnym, siadając za kierownicą swojego trucka zmienia się nie do poznania. Łukasz specjalizuje się w jeżdżeniu po bezdrożach Rosji, Ukrainy i Białorusi. Nie straszne mu żadne warunki drogowe, a nadgorliwa straż graniczna ze Wschodu to dla niego nic nowego. – Im tylko wydaje się, że są tacy cwani. Wiadomo, że chodzi o łapówki. Ale ja mam na nich swoje sztuczki – twierdzi mężczyzna. W Polsce takich kierowców jak oni są tysiące. W branży nazywają ich „królami Europy”, rządzą na drogach od Portugalii po Ural.

Z opowieści polskich truckersów wynika, że w tym biznesie najważniejsze są pieniądze i dobre imię kierowcy. – Jako kobieta musiałam 10 razy bardziej udowadniać moim przełożonym i kolegom, że dam radę, że niczego się nie boję, choćby się paliło i waliło. Nie ma zmiłuj!  – mówi Almerka.

Ciężarówkami jeździ sporo facetów, coraz częściej zdarzają się kobiety, ale pary wspólnie wyjeżdżające w trasę? Oczywiście. I to niezwykle barwne! Helka i Snajper różnią się od siebie wszystkim. Kiedy Helka popędza inne samochody zamontowanym przez siebie klaksonem, Snajper wrzuca na luz, gdy jednak wjeżdżają na karpackie serpentyny zaczyna się prawdziwa walka. Jak się skończy?

Zapraszamy!

 

Przeczytaj także

  • 10 kwietnia 2024

    JESZCZE WIĘCEJ SPORTOWYCH EMOCJI!

    Fanatycy sportu i sezonowi oglądacze! Mamy dla Was dobre wieści
  • 29 marca 2024

    Koszyk pełen niespodzianek! Dodatkowe kanały za free

    Na święta i po świętach mamy dla Was wielkanocne niespodzianki od zajączka! Na świąteczny seans polecają się kanały w otwartym dostępie!
Chat