Search
Obsługa Pomoc
Aktualności INEA

24 listopada 2021

Kupuj świadomie z Internetem INEA

W INEA dbamy o promocje przez cały rok. Dlatego z okazji BLACK FRIDAY chcemy zwrócić uwagę na świadome zakupy. Prędkość Internetu zachęca do szybkich decyzji, ale prosimy... zwolnij.

Sprawdź, zanim kupisz. Zastanów się, może nie potrzebujesz produktu, który Cię interesuje. Możesz go pożyczyć lub naprawić już posiadany.

Oczywiście rozumiemy potrzeby zakupowe, a do przemyślanych decyzji polecamy bezpieczny Internet od INEA. Przygotowaliśmy kilka rad, dzięki którym nie stracimy głowy dla internetowych (i nie tylko) okazji. Bądź rozsądny, szefie.

Jako Dobrzy Ludzie od Internetu dorzucamy swoje 3 grosze i dobre rady.

Na start, zadaj sobie pytania:

 • Czy na pewno tego potrzebuję?
 • Czy kolejna rzecz zmieni coś w moim życiu?
 • Czy to chwilowa zachcianka?
 • Może to, co z pozoru stare można przerobić, naprawić?

Uruchom kreatywność i skorzystaj z naszych protipów:

1. Nie ilość, a jakość. Czasami mniej znaczy więcej.

2. Kupuj lokalnie i nie zapominaj o mniejszych biznesach. Wspieraj małe i średnie firmy, producentów z okolicy oraz rolników. W Poznaniu sprawdź koniecznie fyrtel.market, a poza nim, np. poranapola.pl, pamiętaj też o ryneczkach i bazarach w Twojej okolicy.

3. Mniej opakowań = mniej zanieczyszczeń. Zwracaj uwagę na opakowania i sposób transportu.

4. Dawaj rzeczom drugie życie. Korzystaj z second handów, targów wymiany, antykwariatów i instytucji, które wiedzą jak dbać o rzeczy, żeby służyły nam dłużej.

5. Poznaj lokalne inicjatywy takie jak poznańska Po-Dzielnia. Mamy to szczęście, że jedną z jej inicjatorek mamy wśród Dobrych Ludzi od Internetu. :) Na Instagramie śledź speców od zero waste i ekologii np. @szafasztywniary, @kasia_ograniczamsie lub @jagna.niedzielska.

6. Szanuj jedzenie i nie rób zakupów, będąc głodnym. Planuj posiłki i produkty, które do nich potrzebujesz. Korzystaj z zapasów.

7. Wyznacz dzień zakupów online i stacjonarnych. Stały dzień na cotygodniowy shopping brzmi rozsądnie.

8. Kontroluj budżet - spisuj, co kupiłeś/aś i ile na to wydałeś/aś. Ustal czas, po którym analizujesz swoje wydatki.

9. Przed zakupami poświęć chwilę na zrobienie listy. Zaproś znajomych do wspólnych zakupów, dzięki temu podzielicie koszt przesyłki i zmniejszycie ślad węglowy.

10. Prześpij się z tematem. Może kolejnego dnia stwierdzisz: mogę żyć bez tego lub owego :-)


Kupuj świadomie.

Z pozdrowieniami
Zespół INEA

Przeczytaj także

 • 26 listopada 2021

  FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław

  27 listopada na FEN 37 cztery starcia mistrzowskie. Szymon Bajor zawalczy z Bartoszem Szewczykiem o pas mistrzowski FEN w kategorii ciężkiej. Mateusz Rębecki i Arkadiy Osipyan, zmierzą się w klatce i będą walczyć o należący do Polaka pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej...
 • 20 października 2021

  INEA NA PGA 2021 - tam, gdzie gracze - tam nasz Internet światłowodowy!

  Po raz kolejny INEA została oficjalnym partnerem i dostawcą Internetu światłowodowego dla uczestników oraz wystawców Poznań Game Arena! Przez 3 dni w pawilonie 5 będzie można przetestować najszybszy Internet w Polsce oraz poznać szereg innych atrakcji, które INEA przygotowała dla wszystkich odwiedzających MTP w dniach 22-24 października.
Chat