Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

Internet na wsi - mobilny czy stacjonarny?

Internet Światłowodowy
20-02-2023

Jaki Internet do domu na wsi?

Wbrew błędnym przekonaniom wielu osób Internet na wsiach nie musi być mniej wydajny od tego użytkowanego w dużych aglomeracjach. Mieszkańcy takich obszarów mogą skorzystać z technologii xDSL, która wykorzystuje sieć telefoniczną. Prędkość pobierania przy tej technologii może osiągać wartość przekraczającą kilkadziesiąt Mb/s. Taka opcja daje też możliwość wykorzystywania routera i rozdzielania dostępu do sieci na wiele urządzeń znajdujących się w domu. Jest to rozwiązanie, na które mogą sobie pozwolić mieszkańcy każdej niedużej miejscowości. Ponadto, osoby zamieszkujące tereny wiejskie powinny sprawdzić, czy przez ich wieś nie przeprowadzono linii światłowodowej. Korzystanie z tej technologii pozwala na transfer danych z bardzo dużą prędkością. Poza tym wiąże się z brakiem utraty połączeń z siecią w najmniej pożądanych momentach.

Skąd Internet na wsi - sieć LTE

Osoby zastanawiające się jaki Internet wybrać na wsi, powinny zwrócić uwagę na możliwości wynikające z wykorzystania technologii mobilnej. W tym wypadku pierwszy krokiem musi być sprawdzenie zasięgu Internetu LTE. Jest to skrót od angielskiego Long Term Evolution, w zależności od lokalizacji taka opcja może dawać możliwość korzystania z technologii 4G. Jest to najlepszy Internet na wsi, w której nie ma dostępu do sieci stacjonarnej. Umożliwia korzystanie z połączenia o przepustowości do 300 Mb/s. Niekiedy rzeczywista prędkość może być mniejsza, co wynika z takich przyczyn jak osłabianie sygnału przez zabudowę lub ukształtowanie terenu. Pomimo tego mobilny Internet domowy na wsi jest wydajniejszy od korzystania z technologii xDSL. Mieszkańcy niektórych miejscowości mogą korzystać z nowoczesnej technologii 5G. Taka opcja wyróżnia się bardzo wysoką przepustowością i odpowiednią stabilnością. Dostęp do Internetu na wsi przy użyciu sieci bezprzewodowej 5G pozwala na osiąganie prędkości poniżej 1000 Mb/s.

Internet mobilny na wsi od INEA

INEA to dostawca Internetu wychodzący naprzeciw potrzebom mieszkańców całego kraju, zarówno miast, jak i niewielkich miejscowości i wsi. Firma daje możliwość korzystania z wielu interesujących pakietów, a ostateczny wybór klienta jest uzależniony od jego indywidualnych potrzeb. Internet bezprzewodowy od INEA może zapewniać dostęp do wybranej ilości danych. Przykładowo, może to być 50, 100, a nawet 200 GB. Ponadto, istnieje możliwość skorzystania z pakietów bez limitu, które sprawdzą się w przypadku domów zamieszkanych przez większą ilość osób korzystających z dużej ilości urządzeń wymagających dostępu do sieci.

Internet bez limitu na wsi plus dodatki

W trosce o klientów niezależnie od miejsca ich zamieszkania INEA zapewnia bezprzewodowy Internet w towarzystwie wielu interesujących dodatków. Może to być możliwość korzystania z telefonu stacjonarnego bez limitu, zarówno w przypadku połączeń krajowych, jak i zagranicznych. Inna ciekawa opcja to dostęp do CANAL+, HBO lub CINEMAX. Niezależnie od wyboru każdy z tych kanałów daje szansę na oglądanie najnowszych i najciekawszych filmów oraz seriali. Należy dodać, że w ofercie INEA znajduje się też urządzenie Wi-Fi Premium, które zwiększa sygnał z routera, dzięki czemu Internet dociera do każdej części domu.


PRZECZYTAJ TAKŻE
W dzisiejszych czasach studiowanie wiąże się z koniecznością częstego korzystania z Internetu. Nierzadko spora część nauki odbywa się online. Warto zaznaczyć, że studenci są specyficzną grupą klientów, która unika podpisywania umów na długi okres czasu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając Internet dla studentów.
Internet Światłowodowy
20-02-2023
Umiejętne zarządzanie siecią Wi-Fi w domu umożliwia pełne wykorzystywanie możliwości danego łącza Internetowego. Jest to szczególnie istotne przy dużej liczbie domowników, a co za tym idzie większej ilości urządzeń podłączonych do sieci. Wyjaśniamy, jak zarządzać i zabezpieczyć sieć Wi-Fi w domu.
Internet Światłowodowy
20-02-2023
Chat