Search
Obsługa Pomoc
Witaj w świecie INEA

27 lutego 2023

Jaki Internet wybrać do domu?

Jaki Internet do domu?

Według opinii wielu osób najlepszy Internet to ten oferowany w technologii światłowodowej FTTH (Fiber to The Home). Takie łącze wyróżnia się dużą przepustowością oraz stabilnością. Dzięki temu jego użytkowanie wiąże się z minimalnym ryzykiem utraty połączenia z siecią. Jest to szczególnie ważne wśród osób pracujących zdalnie lub miłośników gier online. Jeżeli chodzi o prędkość to światłowód, może występować w różnych pakietach. W razie potrzeby może to być szybkość pobierania na poziomie nawet 1000 Mb/s. Takie rozwiązanie sprawdzi się w gospodarstwach z dużą ilością mieszkańców, w których korzysta się z wielu urządzeń wymagających dostępu do sieci. Sprawia, że każdy użytkownik otrzymuje taką samą jakość Internetu. W przypadku dużych domów warto zainwestować w odpowiedni wzmacniacz Wi-Fi, który sprawi, że sygnał z routera będzie dochodził na każde piętro i do każdego pomieszczenia.

Mobilny Internet domowy - jaki wybrać?

Mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą nie mieć możliwości korzystania ze światłowodu. W takiej sytuacji warto postawić na Internet mobilny bez limitu, który wykorzystuje technologię 5G. Taka opcja gwarantuje ochronę przed sytuacjami, w których domownicy tracą połączenie z siecią w najmniej oczekiwanych momentach, na przykład podczas uczestniczenia w wideokonferencji lub w trakcie zdalnej nauki. Internet bez limitu pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości 4K oraz pobieranie i wysyłanie dużych plików. Jego mankamentem jest możliwość awarii w przypadku występowania wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Jest to świetna opcja dla osób wynajmujących mieszkania. Mobilne łącze nie wiąże się z koniecznością wiercenia dziur w ścianach oraz instalowania okablowania. Co więcej, w razie potrzeby wyprowadzki można je ze sobą zabrać bez zbędnych formalności lub wypowiadania umowy. Mniej wymagający klienci mogą się zdecydować na zestawy z limitem transferu. W takiej sytuacji należy przeanalizować swoje "Internetowe potrzeby" i sprawdzić jak dużo transferu zostało wykorzystane w zeszłym miesiącu. Do tego wyniku warto dodać około 10%, co pozwoli na uzyskanie bezpiecznego limitu.

INEA - Internet stacjonarny najwyższej jakości

Jak wspomniano powyżej rodziny chcące posiadać szybki Internet, powinny stawiać na technologię światłowodową. W ofercie INEA znajduje się łącze światłowodowe symetryczne będące bezpiecznym rozwiązaniem dla osób pracujących zdalnie, a także dla graczy. Oba przypadki wymagają pobierania i wysyłania dużej ilości danych. Takie łącze gwarantuje równą prędkość ich przepływu w obie strony. Internet od INEA cechuje się stabilnością, co oznacza brak irytujących przerw w dostępie. Poza tym idzie w parze z dodatkowymi zabezpieczeniami, które chronią użytkowników przed coraz powszechniejszymi cyberatakami, a także przed złośliwym oprogramowaniem. Światłowód może być użytkowany w pakiecie z telewizją HIWAY. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy będą mieli dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych. W zależności od potrzeb mogą to być kanały ogólnotematyczne, filmowe, sportowe, muzyczne lub dziecięce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Przeczytaj także

  • 27 lutego 2023

    Telewizory do oglądania meczów i sportu

    Wszyscy miłośnicy piłki nożnej, koszykówki i innych dyscyplin zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednie parametry telewizora mają wpływ na jakość obrazu oraz dźwięku. W przypadku osób śledzących wydarzenia sportowe niektóre modele sprawdzają się znacznie lepiej od innych. Wyjaśniamy, czym należy się kierować, wybierając telewizory do oglądania sportu.
  • 27 lutego 2023

    Jak dobrać telewizor do pomieszczenia?

    Podczas wybierania odpowiedniego telewizora należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz wielkość pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Podpowiadamy, jak dobrać telewizor, aby jego użytkowanie nie sprawiało żadnego problemu.
Chat