Search
Obsługa Pomoc
Odpowiedzialny biznes

Wcielamy w życie standardy społecznej odpowiedzialności

Od lat działamy w Wielkopolsce, tutaj się rozwijamy, tutaj inwestujemy i tutaj stanowimy miejsce pracy dla ponad 800 Wielkopolan. Nic więc dziwnego, że nasze działania, w głównej mierze wpływają na mieszkańców tego regionu.

Walczymy z wykluczeniem cyfrowym

Poprzez propagowanie nowych technologii, rozbudowę sieci szerokopasmowych i likwidację tzw. „białych plam” walczymy z wykluczeniem cyfrowym. To właśnie za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w technologii FTTH oraz walkę z wykluczeniem cyfrowym otrzymaliśmy w roku 2016 prestiżową nagrodę od FTTH Council Europe!

UCZYMY NAJMŁODSZYCH, JAK DBAĆ O ZDROWIE

Jako operator multimedialny, zachęcamy społeczeństwo do mądrego korzystania z nowych technologii. Uczymy, że jest czas na komputer, czas na telewizję, ale też czas na sport. Właśnie dlatego popieramy ruch na świeżym powietrzu. Razem z Urzędem Marszałkowskim i Szkolnym Związkiem Sportowym „Wielkopolska” zorganizowaliśmy Wielkopolski Turniej Orlika INEA CUP. W ramach rozgrywek przez 9 tygodni ponad 8000 zawodników zagrało na ponad 100 orlikach w całej Wielkopolsce. Turniej podzielony został na 3 kategorie: piłkę nożną, streetball chłopców i dziewcząt oraz turniej siatkówki plażowej dziewcząt. Wielki finał odbył się 7 czerwca na terenach INEA Stadionu. Jesteśmy przekonani, że z naszego turnieju wyłonią się przyszłe gwiazdy sportowe, z których będzie dumna cała Polska!

REALIZUJEMY PROJEKT „SZKOŁY SĄ MEGA, TWOJA MOŻE BYĆ GIGA!”

W dokumencie Rekomendacje dotyczące zakupu sprzętu ICTwg. standardów programu „Cyfrowa Szkoła” Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca sieci szerokopasmowe jako łącze najlepszedla szkół. Doskonale rozumiemy, że w nowoczesnej szkole szybki Internet to podstawa. Bez światłowodu nie ma mowy o sprawnie działających: e-podręczniku, e-dzienniku, szkolnej e-administracji, biblioteki cyfrowej. Staramy się zapewnić łącze światłowodowe możliwie największej liczbie szkół w Wielkopolsce.

Wspieramy edukację

To właśnie w młodych i świetnie wykształconych ludziach widzimy potencjał. Właśnie dlatego zostaliśmy patronem klasy „Technik Teleinformatyk” Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Co roku bierzemy również udział w pikniku naukowym i drzwiach otwartych tejże szkoły, gdzie robimy pokaz spawania światłowodów. Klasa, nad którą mamy patronat, uczestniczyła również w cyklu wycieczek - Zwiedziła siedzibę naszej firmy – INEA PARK,siedzibę telewizji WTK i zapoznała się z pracą dziennikarza telewizyjnego oraz odwiedziła plac budowy przyłącza światłowodowego.

Współpracujemy też z Politechniką Poznańską. Przygotowujemy tematy prac dyplomowych oraz zajęć laboratoryjnych dla Wydziału Elektronikii Telekomunikacji. Studenci tego wydziału odbywają u nas praktyki, a najlepsi znajdują również zatrudnienie w spółkach grupy INEA. Już teraz ponad 100 absolwentów Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji zasila struktury grupy INEA.

Na tym się jednak nasza współpraca nie kończy. W ramach CaseWeek pracownicy INEA przeprowadzają warsztaty techniczne na uczelni. Obejmujemy patronatem mnóstwo konferencji i spotkań techniczno-naukowych organizowanych przez uczelnię w Poznaniu. 

Zespół szkół w Turku zwiedza INEA PARK.

INEA Stadion

INEA Stadion jest miejscem zarówno zmagań sportowych, jak i najrozmaitszych wydarzeń kulturalnych. To właśnie tutaj na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna Lecha Poznań. W 2012 roku Stadion przy Bułgarskiej był jedną z aren odbywających się w Polsce piłkarskich Mistrzostw Europy. Organizowane są na nim także koncerty, w tym takich gwiazd światowej muzyki jak Sting, Alicia Keys czy Iron Maiden.

Pokaż więcej
Chat