Search
Obsługa Pomoc
Aktualności INEA

29 listopada 2015

Ginący Świat w Discovery w oknie otwartym

 RATUJMY NASZĄ PLANETĘ RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT

30 TYSIĘCY GATUNKÓW ROŚLIN I ZWIERZĄT BEZPOWROTNIE ZNIKA KAŻDEGO ROKU Z POWIERZCHNI ZIEMI! FASCYNUJĄCY DOKUMENT LAUREATA OSCARA PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI – ŚWIATOWA PREMIERA W 220 KRAJACH JUŻ 2 GRUDNIA

Życie na Ziemi ginie na naszych oczach. Każdego dnia z powierzchni planety znika kilkadziesiąt gatunków roślin i zwierząt. To efekt działalności człowieka: wycinania lasów, spalania paliw kopalnych, przekształcania środowiska naturalnego oraz handlu dzikimi gatunkami. Jeśli nic się nie zmieni, do końca tego stulecia wyginie połowa wszystkich roślin i zwierząt.
W wyjątkowym filmie dokumentalnym RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT grupa aktywistów odważyła się powiedzieć głośne NIE! Demaskuje ukryte miejsca, w których odbywa się nielegalny handel i udowadnia niszczycielską  działalność człowieka na Ziemi. Jeszcze nie jest za późno! 

NA RATUNEK ŚWIATU 

RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT to trzymający w napięciu film wyreżyserowany przez Louie Psihoyosa – twórcy pamiętnej „Zatoki delfinów” (“The Cove”). Dokument przedstawia misję zespołu artystów i aktywistów, którzy wyruszyli w najdalsze zakątki świata. Ich cel to zwrócenie uwagę opinii publicznej na narastające tempo wymierania roślin i zwierząt. Ten problem dotyczy nas wszystkich. Wyginięcie zaledwie jednego gatunku przyczynia się
do nieodwracalnych zmian w środowisku, oddziałujących również na człowieka. Życie na Ziemi to misterna sieć naczyń połączonych. Doprowadzając do zniknięcia coraz większej ilości roślin i zwierząt, sami nieświadomie skazujemy się na zagładę.

DLACZEGO ŻYCIE NA ZIEMI UMIERA? 

Dokument RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT ukaże dwa główne zagrożenia powodujące wymieranie całych ekosystemów na naszej planecie. Pierwszym z nich jest handel ginącymi przedstawicielami flory i fauny. Jak oceniają służby, przemyt zwierząt to trzecie –
po broni i narkotykach – źródło nielegalnych zysków na świecie. Jednym z jego głównych powodów jest zapotrzebowanie na pseudomedykamenty wyrabiane z zagrożonych gatunków, takich jak nosorożec biały czy tygrys. Drugie niebezpieczeństwo czai się tuż obok nas.
To rosnąca emisja gazów cieplarnianych i ulegające coraz silniejszemu zakwaszeniu morza
i oceany. Postępująca degradacja morskiej flory i fauny może nie tylko sprawić, że wody Ziemi staną się martwe, ale także doprowadzić do zagłady naszego gatunku. To prawda której wielu ludzi wolałoby nie słyszeć…

WCIĄŻ NIE JEST ZA PÓŹNO!

RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT to również urzekający wizualnie film dokumentalny, prezentujący piękno i różnorodność Ziemi w obliczu największego od 65 mln lat zagrożenia. Twórcy programu podjęli ogromne ryzyko, by pokazać widzom, jak wygląda handel wymierającymi gatunkami i jak iluzoryczna bywa ochrona zwierząt w wielu państwach na świecie. Wykorzystali również najnowocześniejsze technologie, dzięki którym udało im się zmierzyć wzrastający poziom dwutlenku węgla w naszym otoczeniu i to, jakie wywołuje szkody. Celem tego programu nie jest tylko ukazanie destrukcyjnej działalności człowieka.
RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT to także świadectwo nadziei. Jeszcze nie jest za późno, by wspólnie odmienić nasz los. Wystarczy zjednoczyć się i wspólnie odrobinę zmienić swoje zachowanie. To nie wymaga wielkich wyrzeczeń!

Dokument RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT pokazuje, jak człowiek niszczy własną planetę, ale jednocześnie inspiruje do szukania rozwiązań, dzięki której uda nam się zachować piękno i biologiczną różnorodność naszej planety.

Premiera programu RACING EXTINCTION – GINĄCY ŚWIAT w środę 2 grudnia,
o godz. 21.00 na Discovery Channel.


O DISCOVERY NETWORKS CEEMEA

Discovery Communications (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) to największy nadawca płatnej telewizji na świecie, docierający do 3 mld widzów ogółem w ponad 220 państwach i terytoriach. Od 30 lat Discovery zaspokaja ciekawość oraz angażuje swoją widownię, oferując wysokiej jakości programy za pośrednictwem 200 kanałów, m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, ID i Discovery Science, jak również amerykańskich kanałów joint venture, jak OWN: Oprah Winfrey Network. Discovery posiada również pakiet większościowy w Eurosport International, wiodącej grupie kanałów sportowo-rozrywkowych w Europie, Azji, Bliskim Wschodzie i Afryce. W regionie CEEMEA (Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka), Discovery za pośrednictwem 16 kanałów dociera do 504 milionów widzów ogółem w 108 krajach, emitując programy tłumaczone na 20 języków.

 

Przeczytaj także

  • 10 kwietnia 2024

    JESZCZE WIĘCEJ SPORTOWYCH EMOCJI!

    Fanatycy sportu i sezonowi oglądacze! Mamy dla Was dobre wieści
  • 29 marca 2024

    Koszyk pełen niespodzianek! Dodatkowe kanały za free

    Na święta i po świętach mamy dla Was wielkanocne niespodzianki od zajączka! Na świąteczny seans polecają się kanały w otwartym dostępie!
Chat