Search
Obsługa Pomoc
Aktualności INEA

15 kwietnia 2016

INEA CUP 2016

INEA gra z najmłodszymi! Od wielu lat angażujemy się w różne lokalne przedsięwzięcia i wspieramy sport. W tym roku INEA została sponsorem głównym Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016!

Wielkopolski Turniej Orlika INEA CUP 2016

Od 7 lat w Wielkopolsce rozgrywany jest piłkarski Turniej Orlika. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych ze wszystkich gmin Wielkopolski. Dwa miesiące rozgrywek, ponad 100 Orlików i nieco ponad 1000 meczów piłkarskich – ten turniej na Orliku to prawdziwe święto sportu dla najmłodszych! Turnieje piłkarskie dla dzieci w ramach INEA CUP to sport, zabawa i zarazem prawdziwa rywalizacja, która zostanie zakończona wyłonieniem najlepszej szkolnej drużyny 2016 roku.

Rokrocznie w turnieju bierze udział ponad 8000 uczniów. Turniej piłkarski to jednak nie wszystko! Obok wrażeń związanych ze zmaganiami młodych pasjonatów piłki nożnej, kibice mogą emocjonować się również rozgrywkami streetballu oraz siatkówki plażowej. W turnieju streetballu udział biorą zespoły zarówno dziewczęce, jak i chłopięce. Z kolei turniej siatkówki plażowej przeznaczony jest dla uczennic wielkopolskich gimnazjów.

Na finały tegorocznej edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016 zapraszamy do poznania na INEA Stadion – mecze finałowe zostaną rozegrane na boiskach treningowych.

INEA CUP 2016

Turniej na orliku - INEA CUP 2016 - zasady rozgrywki

Turniej Orlika organizowany jest nie tylko w celu wyłonienia najlepszej szkolnej drużyny, ale również w celu znalezienia młodych talentów oraz propagowania aktywności fizycznej wśród dzieci, zachowań fair play i zdrowego trybu życia.

W tegorocznych rozgrywkach piłkarskich mogą wziąć udział dzieci z rocznika 2003 i młodsze, uczęszczające do szkoły podstawowej. Każda szkoła może zgłosić do turnieju maksymalnie 2 drużyny. W przypadku wywalczenia awansu do etapu powiatowego przez oba teamy, awansuje tylko jeden - ten który został sklasyfikowany wyżej. Drużyny mogą składać się z maksymalnie 12 zawodników. Zespoły grają w składach sześcioosobowych – 5 zawodników w polu plus bramkarz.

Turniej piłkarski składa się z 3 rund kwalifikacyjnych oraz rundy finałowej.

W 1 rundzie – gminnej (01.04.2016r. – 22.04.2016r.) udział weźmie około 570 drużyn, które rozegrają turnieje na 100 obiektach Orlik. W każdym turnieju wystartuje 4-8 drużyn. W przypadku turniejów, w których będzie startowało 6 lub więcej drużyn rozgrywki będą odbywały się systemem grupowo-pucharowym, a w pozostałych przypadkach systemem “każdy z każdym”. Do 2 rundy awans uzyska po 1 lub 2 drużyny w zależności od powiatu. Więcej szczegółów na temat podziału na grupy znaleźć można na stronie turnieju.

W 2 rundzie – powiatowej (04.05.2016r. – 18.05.2016 r.) odbędą się turnieje 4-6 zespołowe. W zależności od liczby drużyn, turnieje będą odbywały się systemem “każdy z każdym” lub systemem grupowo-pucharowym. Awans do następnej rundy uzyska jeden najlepszy zespół z każdego turnieju.

W 3 rundzie – rejonowej (23.05.2016r. – 31.05.2016r.) wezmą udział 33 zespoły z powiatów „pozapoznańskich”, 4 drużyny z Miasta Poznań oraz 2 drużyny z powiatu poznańskiego ziemskiego. Zespoły z Miasta Poznań rozegrają finał rejonu, z którego awans uzyska 1 drużyna. W pozostałych przypadkach rozegranych zostanie 6 finałów rejonowych, każdy po 5-7 drużyn. Zespoły spotykać się będą na turniejach po 5 drużyn i rozgrywać będą mecze „każdy z każdym” - razem 10 meczów lub 6 i 7 drużyn, gdzie rozgrywać będą turniej systemem mieszanym 3+3 lub 3+4 + puchar o 1 i 2 miejsce. Awans do finału wojewódzkiego wywalczą najlepsze zespoły z zawodów rejonowych, łącznie 7 drużyn. Ósmą drużynę, która weźmie udział w finale wojewódzkim wskaże organizator turnieju.

W finale wojewódzkim (pierwsza połowa czerwca 2016r.) udział weźmie 8 drużyn, które podzielone zostaną na dwie grupy. Finał rozgrywany będzie systemem mieszanym grupowo-pucharowym. W grupach zespoły zagrają “każdy z każdym”, a do następnego etapu awans uzyskają 2 najlepsze drużyny z każdej grupy, które zagrają w półfinałach. Drużyny, które zajmą miejsca 3 i 4, zagrają turniej o miejsca 5-8. Zespoły, które przegrają mecze półfinałowe będą rywalizowały ze sobą o 3 miejsce. Z kolei zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale INEA CUP 2016 w Poznaniu.

W turnieju streetballu może wziąć udział młodzież (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta) z rocznika 2000 lub młodsi, uczęszczający do gimnazjum. Rozgrywki będą odbywały się osobno dla dziewcząt, osobno dla chłopców. Każdą szkołę mogą reprezentować maksymalnie trzy zespoły, ale do kolejnego etapu rozgrywek może awansować tylko jedna drużyna z jednej szkoły. Zespoły streetballowe grają w składach trzyosobowych, każda drużyna może mieć dodatkowo 1 zawodnika w rezerwie.

Turniej streetballu składa się z 2 rund eliminacyjnych i rundy finałowej.

1 runda (od 18 kwietnia do 30 kwietnia 2016r.) zostanie rozegrana na 24 obiektach Orlik, po 4-8 drużyn w każdym turnieju. Rozgrywki będą się odbywać systemem “każdy z każdym” lub systemem grupowo-pucharowym. Z każdego turnieju awans do następnej rundy uzyskają po 2 najlepsze drużyny.

W 2 rundzie (od 16 maja do 31 maja 2016r.) weźmie udział 48 zespołów dziewcząt i 48 zespołów chłopców. Drużyny rozegrają 8 turniejów, w każdym po 6 zespołów. Rozgrywki będą odbywać się systemem grupowym. Do finału wojewódzkiego awansują po 2 zespoły z każdego turnieju, czyli 16 zespołów dziewczęcych i 16 zespołów chłopięcych.

Finał wojewódzki (pierwsza połowa czerwca 2016r.) zostanie rozegrany w Poznaniu przy INEA Stadionie. Drużyny będą podzielone na 2 grupy, w których zespoły zagrają “każdy z każdym”. Po 2 najlepsze drużyny z obu grup będą rywalizowały w półfinałach, a drużyny z miejsc 3 i 4 zagrają turniej o miejsca 5-8. Zespoły, które przegrają w meczach półfinałowych rozegrają mecz o 3 miejsce, a zwycięskie drużyny półfinałów zagrają w finale INEA CUP 2016.

Oprócz turnieju piłkarskiego i turnieju streetballu, w ramach Wielkopolskiego Turnieju Orlika INEA CUP 2016 zostanie rozegrany pokazowy turniej siatkówki plażowej. Udział mogą wziąć w nim drużyny składające się uczennic gimnazjów z rocznika 2000 lub młodszych. W turnieju wystartuje 4-6 zaproszonych przez organizatora zespołów, które rozegrają turniej systemem “każdy z każdym”. Turniej siatkówki plażowej zostanie rozegrany 7 czerwca na boiskach przy INEA Stadionie.

Orliki w Wielkopolsce

Wielkopolska może pochwalić się największa liczbą Orlików w Polsce. W województwie wielkopolskim powstało ich prawie 300, z czego najwięcej w Poznaniu. Jeśli chodzi o boiska typu Orlik Poznań oferuje aż 14 obiektów! Niewiele mniej boisk wybudowano w Koninie, gdzie jest ich 10, w Ostrowie Wielkopolskim – 6, a w Gnieźnie i Lesznie po 4.

Wielkopolski Turniej Orlika INEA CUP 2016 rusza już niebawem. Zapraszamy szkoły do udziału w zabawie, a wszystkich zainteresowanych sportem do kibicowania!

Przeczytaj także

  • 14 grudnia 2023

    OKNO OTWARTE: DZIECIAKI RZADZĄ TELEWIZJĄ DO 6 STYCZNIA

    Na ten zimowy czas dla wszystkich użytkowników telewizji INEA mamy wspaniały prezent: 22 kanały w bezpłatnym dostępie aż do 6 stycznia! A to wszystko w ramach naszego cyklicznego OKNA OTWARTEGO: Dzieciaki rządzą telewizją.
  • 7 listopada 2023

    OKNO OTWARTE: PASJONAT. ODKRYJ W SOBIE PASJĘ DO DOBREJ ROZRYWKI!

    Nie oszukujmy się, z nowymi postanowieniami nie warto czekać do nowego roku. Jeśli chcecie rozbudzić w sobie nową pasję, zacząć robić coś nowego lub po prostu pogłębić swoje dotychczasowe zainteresowania, to mamy dla Was dobrą wiadomość.
Chat