Search
Obsługa Pomoc
Aktualności INEA

15 lutego 2016

NOWY, KLIMATYCZNY SERIAL NA HBO

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich, których zauroczył film Cadillac Records czy Treme. W poniedziałki na HBO emisja znakomitego serialu o nowojorskim show-biznesie lat 70-tych. Vinyl – bo taki tytuł nosi produkcja – to dzieło Martina Scorsese oraz Micka Jaggera. Gorąco polecamy!

Akcja serialu dzieje się w czasach narodzin muzyki punkowej, disco i hiphopu. Vinyl nie zawiedzie również fanów soul czy rock’n’rolla. W centrum tej muzycznej mieszanki wybuchowej znajduje się postać Richie’ego Finestry - właściciela wytwórni muzycznej (w tej roli Bobby Cannavale). Genialnie wykreowana postać korzysta z uroków artystycznego stylu życia. Narkotyki, piękne kobiety i niekończąca się impreza to dla niego chleb powszedni.

Serial zabiera widza w czasy, kiedy kultura hippisowska odchodziła do lamusa, a wytwórnie fonograficzne zaczynały przeradzać się w prawdziwy przemysł muzyczny. Vinyl to świetna muzyka i świetni bohaterowie – zapewnia Mick Jagger – a Nowy Jork w latach 70 był fascynujący, zwłaszcza dla artystów – wspomina.

Na ekranie zobaczymy też Jamesa, syna Micka Jaggera, który wcieli się w postać lidera punkowego zespołu Nasty Bits. Koniecznie trzeba dodać, że piosenki, które James śpiewa w serialu napisał wokalista The Rolling Stones.

Przeczytaj także

  • 14 grudnia 2023

    OKNO OTWARTE: DZIECIAKI RZADZĄ TELEWIZJĄ DO 6 STYCZNIA

    Na ten zimowy czas dla wszystkich użytkowników telewizji INEA mamy wspaniały prezent: 22 kanały w bezpłatnym dostępie aż do 6 stycznia! A to wszystko w ramach naszego cyklicznego OKNA OTWARTEGO: Dzieciaki rządzą telewizją.
  • 7 listopada 2023

    OKNO OTWARTE: PASJONAT. ODKRYJ W SOBIE PASJĘ DO DOBREJ ROZRYWKI!

    Nie oszukujmy się, z nowymi postanowieniami nie warto czekać do nowego roku. Jeśli chcecie rozbudzić w sobie nową pasję, zacząć robić coś nowego lub po prostu pogłębić swoje dotychczasowe zainteresowania, to mamy dla Was dobrą wiadomość.
Chat